Kredi Kartı ile İnternetten Alışveriş

Kredi Kartı ile İnternetten Alışveriş

Kredi kartı ile internetten alışveriş, finansal teknolojiler ile hayata dahil olan, alışveriş yapmanın güvenilir ve pratik yöntemlerinden biridir.

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak, en çok tercih edilen alışveriş yöntemlerinden bir tanesidir. İnternetten yapılan alışverişler, kredi kartı ile ödeme yapıldıktan sonra birkaç gün içerisinde kargo yoluyla alıcıya teslim edilir. Pek çok mağaza, kendi resmi internet sitesi üzerinden ürün satışını, mağazada yapılan satışlardan daha düşük fiyatla gerçekleştirir. Bu nedenle kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapmak çok daha avantajlıdır. Bütçesini zorlamadan dilediği ürünü satın almak isteyen kullanıcılar, taksit seçeneğinden faydalanır. Çoğu zaman 3-6 takside kadar peşin fiyatına taksit imkanı sunulur. Taksit imkanının yanı sıra, kredi kartı ile internetten alışveriş yapılırken birçok para puan biriktirilebilir.

Kredi Kartı ile Online Alışveriş Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile online alışveriş gerçekleştirmek son derece kolaydır. Öncelikle, kredi kartının online alışverişe açık olması gerekir. Kredi kartı internet alışverişlerine açıksa sanal pos ile satış yapan herhangi bir online alışveriş sitesi veya mobil uygulama üzerinden hızlıca alışveriş yapılabilir. Kredi kartları, bankaların internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kanalları aracılığıyla online alışverişe açtırılabilir. Satın alınmak istenen ürünler sepete eklendikten sonra sepet onaylanır. Ardından açılan ekranda sanal pos yer alır. Sanal pos ekranı, kullanıcıya kredi kartı bilgilerinin sorulduğu ekrandır. Bu ekranda yer alan isim, soy isim, kredi kartı numarası, kredi kartı son kullanma tarihi ve kredi kartının arkasında yer alan üç haneli güvenlik kodu girildikten sonra onaylama yapılarak alışveriş tamamlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi Kartı Online Alışverişe Açık mı?

İnternette Kredi Kartı ile Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi Kartı ile Online Alışveriş Güvenli mi?

Kredi Kartı ile Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır?