Faizsiz (Sıfır Faizli) Kredi Nedir? Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023

Sıfır faizli kredi olarak da bilinen faizsiz kredi, alınan kredinin daha önceden belirlenmiş vade süresi içerisinde herhangi bir masraf veya faiz olmaksızın geri ödendiği bir kredi türüdür.

Sıfır faizli kredi olarak da bilinen faizsiz kredi, alınan kredinin daha önceden belirlenmiş vade süresi içerisinde herhangi bir masraf veya faiz olmaksızın geri ödendiği bir kredi türüdür. Sıfır faizli kredilerde, alınan kredi miktarı ile geri ödenen miktar birbirine eşittir. Faizsiz krediler, çeşitli kampanyalar dahilinde dönemsel olarak veya çeşitli şartlara bağlı olarak verilen kredilerdir. Bu nedenle her türlü krediyi sıfır faizle çekmek mümkün değildir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Eylül 2023)

Bankalar çoğunlukla yeni müşterilere özel faizsiz kredi fırsatı sunar. Faizsiz kredi kullanımı ise yeni müşteri olunan bankanın kredi kartından sıfır faizli taksitli nakit avans çekme yöntemiyle olur. (Eylül 2023) döneminde faizsiz kredi veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir.

  • Türkiye İş Bankası
  • Yapı Kredi
  • Garanti BBVA
  • Akbank
  • QNB Finansbank

Faizsiz (sıfır faizli) kredi kullanmak isteyen tüketiciler, bankaların müşterisi ol sayfasından yukarıdaki bankaların müşterisi olup kredi kartı başvurusu yaparak sıfır faizli kredi kullanabilir.

Faizsiz ya da Sıfır Faizli Kredi Nedir?

Sıfır faizli kredi, alınan kredinin kendi vadesi içerisinde herhangi bir faiz işlemeden geri ödendiği kredi türüdür. Sıfır faizli kredilerde yalnızca anapara ve bazı durumlarda dosya masrafı geri alınır. Bunun dışında müşteri tarafından herhangi bir kredi faizi ödenmez. Faizsiz kredi, pek çok kredi tipi için alınabilir. Bunların en popülerleri ise faizsiz ihtiyaç kredisi ve faizsiz taşıt kredisidir. Faizsiz kredi türleri şunlardır:

Popüler İhtiyaç Kredileri

Sıkça Sorulan Sorular

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz Kredi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Faizsiz Kredi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Kimler Faizsiz Kredi Kullanabilir?

Emekliler Faizsiz Kredi Kullanabilir mi?

Esnaflar Faizsiz Kredi Kullanabilir mi?

Engelliler Faizsiz Kredi Kullanabilir mi?

Çiftçiler Faizsiz Kredi Kullanabilir mi?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? (Eylül 2023)

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? (Eylül 2023)

Faizsiz Kredi Kaç Ay Vade ile Verilir?