Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredi, borçluların kullandığı kredinin ödeme sürecinin hemen başlamayıp belirlenen bir dönem sonra, genellikle 3 ay, 6 ay veya 12 ay gibi belirli bir süre içinde başladığı bir kredi türüdür.
Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredi, mali zorluk içinde olan bireyler veya şirketlere, ödeme yapmaya başlamadan önce bir mühlet tanıyarak finansal esneklik sağlar. Borçlu, belirlenen ertelemeli dönem içinde kredi taksitlerine başlamadan önce mali durumunu düzeltme veya gelirini artırma şansına sahiptir.

Krediler Kaç Ay Ertelenebilir?

Krediler genellikle 3 ay, 6 ay ve 12 ay gibi çeşitli ertelemeli dönemlere ayrılır ve bu süreler bankadan bankaya değişebilir. Farklı bankaların sunduğu kredi ürünleri ve ertelemeli ödeme seçenekleri arasında çeşitlilik bulunur. Güncel ve doğru bilgiler için tercih ettiğiniz bankanın müşteri temsilcisi ile iletişim kurarak veya en yakın şubeyi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Almak İçin Minimum Tutar Var mıdır?

Ertelemeli kredi almak için genellikle belirli bir minimum tutar şartı bulunur ancak bu şartlar bankadan bankaya değişebilir. Her bankanın kredi ürünleri ve şartları farklı olduğundan ertelemeli kredi almak için belirlenen minimum tutarı öğrenmek için tercih ettiğiniz bankayla doğrudan iletişime geçmek en doğru yol olacaktır.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Ertelemeli ihtiyaç kredisi, faizsiz kredi veren bankalar tarafından belirli bir dönem boyunca ödemelerin ertelenebileceği bir finansman ürünüdür. Bu kredi türü genellikle özel kampanya dönemlerinde, örneğin yılbaşı veya bayram gibi zamanlarda sunulur. Kredi alan kişi veya kuruluş, belirlenen süre boyunca herhangi bir taksit ödemesi yapmadan likidite ihtiyacını karşılayabilir. Ancak, ötelenen taksit dönemleri için faiz genellikle ödeme başladığı dönemde eşit olarak dağıtılır veya faiz farkı ilk taksitte yansıtılarak ödemeler daha düşük tutulabilir.

Krediler Ertelendiği Takdirde Faiz Artar mı?

Kredilerde ertelenen süre içinde faiz uygulanması yaygın bir uygulamadır ve bu uygulama bankadan bankaya değişir. Bazı bankalar ertelenen faizi ilk taksitte alırken diğerleri faizi vade boyunca eşit bir şekilde dağıtabilir. Faiz uygulamasındaki farklar, örneğin 3 ay ertelemeli kredilerle 1 yıl ertelemeli ihtiyaç kredileri arasında görülebilir. Kredi hesaplama araçları, farklı kategorilerde kredi ve faiz oranlarını hesaplamak için kullanılır. Kredilerin ertelenmesi durumunda faiz politikası bankadan bankaya değişir. Bu nedenle doğrudan ilgili bankayla iletişime geçmek önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

22 Aralık 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 4 Nisan 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi