Ek Kart Nedir?

Ek kart, var olan kredi kartına ek olarak çıkarılan bir kart ürünüdür. Bu kart, ana kredi kartı limiti üzerinden harcama yapma imkanı sunar.
Ek Kart Nedir? Nasıl Çıkarılır?

En cazip bankayı anında bulun!

Ek kart başvurusu, beraberinde getirdiği avantajlar nedeniyle gerçekleştirilir. Ek kart yaş sınırı 18 olarak bilinir. 18 yaş, ebeveyn izni ile 16 yaşına kadar esnetilebilir. 15 yaşını dolduran kişilere ebeveyn izni ile ek kredi kartı verilebilir.

Ek Kart Nasıl Kullanılır?

Ek kart kullanımı için ek bir bilgi sahibi olmaya gerek yoktur. Ek kart internet bankacılığı üzerinden talep edilebilir. Talep üzerine kişiye ulaşan bu kart, ana kart gibi kullanılabilir. Ek kartın kendisine özel bir şifresi bulunur. Kullanım esnasında temassız ya da şifreli ödeme seçeneklerinden biri tercih edilerek ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Ek kredi kartı ile internetten alışveriş de yapılabilir.

Ek Karttan Para Çekilir mi?

Ek kart, limit dahilinde anakart işlemlerini gerçekleştirebilir. Ek banka kartı ile kart limitleri dahilinde alışveriş, ödeme, nakit avans ve taksitli nakit avans talebinde bulunulabilir. Ek kredi kartı, ana kart ile aynı işlevi görür.

Ek Kart Ekstresi Ayrı mı Gelir?

Ek kart, asıl kart hamilinin dışındaki bireylere kart kullanım imkanı sağlamak amacıyla geliştirilen bir kart ürünüdür. Bireyler, asıl kredi kartının limiti üzerinden ek kart harcaması yapabilir. Ek kredi kartı ile yapılan harcamalar için ayrı bir ekstre hazırlanır. Ekstre, dijital olarak da görüntülenebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

15 Eylül 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 30 Ekim 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi