Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, bireyleri ani kazalara karşı güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Ferdi Kaza Sigortası
'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.

Ferdi kaza sigortası kaza veya beklenmedik olaylar sonucunda sigorta ettirenin vefat etmesi durumunda mirasçılarına vefat tazminatı ödenmesini, yine bir kaza sonucunda kalıcı sakatlık oluşması sonucunda kendisine tazminat ödenmesini sağlayan sigorta ürünüdür.

Ferdi Kaza Sigortası

1 Temmuz 2006 tarihli Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları ile düzenlenleme altına alınan, bireylerin kaza sonucunda vefat etmesi ya da kalıcı sakatlık geçirmesi durumunda teminatlarla belirlenmiş tutarları ödeyen bireysel sigorta türüdür. Mevzuat uyarınca aşağıdaki şartlar kaza olarak kabul edilir ve bu olayların gerçekleşmesi sonucunda teminatlar kapsamında tazminat ödemesi yapılır.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Ferdi kaza sigortası, ani bir kazaya bağlı olarak gerçekleşen yaralanma sonucunda ortaya çıkan maddi masrafları karşılar. Sigortalının ölmesi durumunda da cenaze masraflarını ve sigortalı yakınlarını maddi teminat altına alır. Kazaya bağlı olarak bireyin daimi maluliyet yaşaması da ferdi kaza sigortasının kapsamı altındadır. Ferdi kaza sigortası; böcek sokması, trafik kazası, yangın, doğal afet, zehirlenme ve benzeri pek çok olaya bağlı olarak meydana gelen hasar ve hastalıkları teminat altına alır. Ferdi kaza sigortasının güvencesi altındaki bir birey trafik kazası geçirdiğinde, trafik sigortası olmasa dahi masrafları ferdi kaza sigortası tarafından karşılanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsamaz?

Ferdi Kaza Sigortalarında Teminatlar Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Ferdi Kaza Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortası İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu mudur?

Ferdi Kaza Sigortasında Sürekli Sakatlık Halinde Tazminatlarda Ne Kadar Kesinti Yapılır?