Bankaya Gitmeden Bankada Hesap Açma 2023

Banka hesabı açmak için bankaya gitmeye gerek olmadan, online banka hesabı açmak bankaların uzaktan müşteri edinimi kanalları kullanılır.

Bankaların Müşterisi Ol

Bankada hesap açmak için bankanın şubesine gitmek zorunlu değildir ve bankaların dijital kanalları üzerinden uzaktan müşteri edinimi sayesinde bankaya gitmeden online banka hesabı açılabilir. Bankaya gitmeden internetten banka hesabı açmak için kameralı bir cep telefonu ile müşteri temsilcisi ile görüşmek ve NFC özellikli cep telefonu üzerinden yeni tip çipli kimlik kartını okutmak gerekir. Bazı bankalar kimlik doğrulaması için yeni açılan hesaba, farklı bir bankada bulunan mevcut bir banka hesabından sembolik olarak 1 TL gönderilmesini talep eder. Online banka hesabı açma işlemli genellikle bireysel bankacılık müşterileri için mümkündür.

Bankaya Gitmeden Banka Hesabı Açılabilecek Bankalar (Eylül 2023)

Bankaya gitmeden bankada hesap açma işlemine uzaktan müşteri edinimi adı verilir. Bankaya gitmeden online banka hesabı açmak için bazı teknolojik enstrümanlardan faydalanılır. Bankaya gitmeden bankada hesap açmak için öncelikle görüntülü görüşmeye imkan sağlayan bir cep telefonuna sahip olmak gerekir. Hesap açma ya da müşteri olma başvurusunda bulunulan bankanın temsilcisi ile görüntülü görüşme yapılır ve NFC (Yakın Alan İletişimi) özellikli cep telefonundan bankanın mobil uygulaması kullanılarak yeni tip çipli Türkiye Cumhuriyeti kimliği doğrulanır. Bu özelliğin olmadığı durumlarda ise bankanın bir temsilcisi müşteriyi adresinde ziyaret ederek ıslak imzalı belge sürecini tamamlar.

Bankaya gitmeden en kolay banka hesabı açılabilecek bankalar aşağıda listelenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel Banka Hesabı Nedir?

Bankaya Gitmeden Hesap Açılır mı?

Bankaya Gitmeden Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Uzaktan Müşteri Edinimi (DOB) Nedir?

Banka Hesabı Açmak Kaç Dakika Sürer?

Bankada Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Bireysel Banka Hesabı Açmak için Gereken Koşullar Nelerdir?

Bireysel Banka Hesabı Açmak için Gereken Evraklar Nelerdir?

Vadeli Mevduat İçin Bankada Hesap Nasıl Açılır?

Vadesiz Mevduat İçin Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İhbarlı Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kırık Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bir Başkası Benim Adıma Banka Hesabı Açabilir mi?

Bir Hesaba En Fazla Ne Kadar Para Yatırılır?

E-devletten Banka Hesabı Sorgulanabilir mi?