Mail Order Nedir? Mail Order Nasıl Yapılır?

Mail Order Nedir?

Mail order, kredi kartının kişinin yanında olmadığı veya kişinin ödeme yapacağı yerden uzak olduğu durumlarda ödeme yaparak satın alma gerçekleştirmesine olanak sağlayan bir ödeme yöntemidir.

Mail order, kredi kartının kişinin yanında olmadığı veya kişinin ödeme yapacağı yerden uzak olduğu durumlarda ödeme yaparak satın alma gerçekleştirmesine olanak sağlayan bir ödeme yöntemidir. Mail order, bir tür kredi kartı ödeme yöntemidir. Kredi kartının normal kullanımına göre biraz daha farklıdır. Mail order ile ödeme yaparken kart sahibi tarafından mail order formu doldurularak satıcıya iletilir. Bu formun içerisinde kredi kartına ilişkin bilgiler de bulunur. Satıcı bu kart bilgilerini kullanarak ödemeyi tahsil eder. Bu sayede mail order ile ödeme işlemi tamamlanmış olur.

Mail Order Ne İşe Yarar?

Mail order, herhangi bir ürünün mağaza veya satış merkezine gitmeden uzaktan satın alınmasına olanak sağlar. Mail order, müşterinin kredi kartının yanında olmadığı durumlarda da kullanılabilir. Satış merkezinde hazır bulunan müşterinin kredi kartının yanında olmaması durumunda, mail order formu doldurulup kart bilgileri girilerek ödeme gerçekleştirilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mail Order Nasıl Yapılır?

Mail Order İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Mail Order Formu Nedir?

Mail Order Formunu Kimler Doldurabilir?

Mail Order Kimler Kullanabilir?

Mail Order Limiti Ne Kadardır?

Mail Order Limiti Neye Göre Belirlenir?

Mail Order Nasıl Açılır?

Kredi Kartı Mail Order Nasıl Açılır?

Mail Order Nasıl Kapatılır?

Mail Order İtiraz Süresi Kaç Gündür?

Mail Order Güvenli midir?

Mail Order İle Alışveriş Güvenli midir?

Mail Order İle Taksit Yapılabilir mi?

Mail Order'ın Avantajları Nelerdir?