Motosiklet Trafik Sigortası

Motosiklet trafik sigortası, motosiklet sahiplerinin olası kaza durumunda ortaya çıkacak hasarları güvence altına almaları amacıyla yapılır.

Trafik Sigortası
KASKO
'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.
Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.
13 Haziran 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 3 Kasım 2023

En cazip sigortayı anında bulun!

Olası bir kaza halinde üçüncü taraflarda meydana gelen hasarlar, sigorta kapsamında karşılanır. Ölü ya da yaralı bulunması durumunda da gerekli teminat limitlerine göre tazminat ödemesi gerçekleştirilir.

Motosiklet Trafik Sigortası Nedir?

Motosiklet trafik sigortası, trafiğe çıkmanın ön koşullarındandır. Motosikleti ile trafiğe çıkacak olan araç sahiplerinin öncesinde motor sigortası yaptırmaları zorunludur. Sigorta yaptırmadan trafiğe çıkacak olanlara 436TL cezai yaptırım uygulanır.

Motosiklet Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Motosiklet trafik sigortası, sigorta şirketleri aracılığıyla yapılabilir. Sigorta şirketlerinin sundukları teklifler ise değişkenlik gösterir. Eş zamanlı olarak 20’den fazla sigorta teklifini değerlendirmek isteyenler, sigorta karşılaştırma sitelerini tercih edebilir.

Motosiklet Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?

Motosiklet sigortasının yapılmaması durumunda 436TL cezai yaptırım uygulanır. Cezanın 15 gün içerisinde ödenmesi durumunda %25 indirim avantajından faydalanılır. Ceza ödemesinin geciktirilmesi halinde ise geciken her ay için %5 oranında zam uygulanır.

Motosiklet Sigortası Kaç Yılda Bir Yapılır?

Motosiklet sigortası, her yıl yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Sigortalı ve sigorta şirketi arasında imzalanan motosiklet sigorta poliçesi 1 yıllıktır. Bir yılın ardından sigorta poliçesinin yenilenmesi gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Motosiklet Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

2024 Motosiklet Sigortası Ne Kadar?

Talep Edilen Ek Teminatlar Kaç cc Motor Sigortadan Muaf?

Motosiklet Zorunlu Trafik Sigortası Şart mı?

Motosiklet Trafik Sigortası Neleri Karşılar?

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

İlgili İçerikler