Spot Kredi Nedir?

Spot krediler, bankaların öngörülemeyen harcamalar için bireylere veya işletmelere hızlı bir şekilde verdikleri bireysel veya ticari kredilerdir.
Spot Kredi Nedir? Spot Kredi Nasıl Çekilir? | encazip

En cazip bankayı anında bulun!

Spot kredi aynı zamanda faiz miktarlarının değişim göstermediği, masrafların aynı kaldığı ve vade sonunda anapara ile birlikte ödenen kredi türüdür.

Spot Kredi Nasıl Çekilir?

Spot kredi, banka şubelerine gidilerek ya da bankaların resmi internet sayfaları üzerinden online başvuru yapılarak alınabilir. Bankaların mobil uygulamaları üzerinden de kredi başvurusu gerçekleştirilir.

Kimler Spot Kredi Çekebilir?

Spot krediler taksitli kredilerdir. Krediyi zamanında ödeyebilenler ve yüksek faiz oranlarını kaldırabilenler için spot krediler diğer kısa vadeli kredi çözümlerine akıllı bir alternatif olabilir. Spot krediler genellikle teminatsız olduğundan, yani banka borçlunun varlıkları üzerinde belirli bir hak talebinde bulunmadığından, borç alanlar bu krediler için genellikle daha yüksek bir faiz oranı öder. Yüksek faizli bu kredi türünden Esnaf ve KOBİLER yararlanabilir. Şahıs firması bulunan kişiler de limitler dahilinde bu kredi türünden yararlanabilir.

Spot Kredi Türleri Nelerdir? 

Spot kredi, Türk lirası ve döviz olarak nakit krediler başlığı altında bulunur. Ticari kuruluşlar kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamak ve piyasa dalgalanmasından zarar görmemek için spot kredileri kullanır. Yurt içindeki ödemeler TL cinsinden spot kredisi kullanarak, yurt dışındaki ödemeler ise döviz cinsinden spot kredi kullanarak yapılabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

17 Nisan 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Şubat 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi