Kredi Kartını Başkası Teslim Alabilir mi?

Müşterinin talebi bulunmadığı sürede başkasının adına kredi kartı almak mümkün değildir.
Kredi Kartını Başkası Teslim Alabilir mi?

En cazip bankayı anında bulun!

Dağıtım aşamasında bulunan kredi kartının, kart sahibi dışında birine teslim edilmesi büyük bir suç niteliğindedir. Birçok dağıtım firması, kart sahibinin özel rızası bulunmadığı sürece kartı başkalarına teslim etmez. Kart sahibinin rızası bulunsa dahi kartın teslim edilebileceği kişi sayısı sınırlıdır.

Adrese Teslim Edilmeyen Kredi Kartı Nereden Alınır?

Adrese teslim edilmeyen kredi kartları banka şubelerinden alınır. Şubelere gitmeden önce kartın güncel konumunu öğrenmek gerekir. Güncel konum, bankanın mobil uygulamasından ya da kişiye mesaj olarak gönderilen takip linki üzerinden öğrenilebilir. Kişinin adreste bulunmaması halinde kredi kartının başkasına teslim edilmesi için kart sahibinin rızası aranır.

Kredi Kartını Eşim Teslim Alabilir mi?

Kredi kartının eşe teslimi yalnızca kart sahibinin talebi doğrultusunda mümkündür. Eş dışında kredi kartını teslim alabilecek kişiler şunlardır.

  • Evde bulunan baba, anne gibi aile fertleri
  • İş yerinde çalışan amirler ya da yetkili kişi

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

1 Ağustos 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 1 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi