Kredi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Bankalara yapılan kredi başvuruları bankaya, başvurulan kredi türüne ve kredi başvurusu yapan kişinin kredi geçmişine göre değişiklik gösterir. İhtiyaç kredisi başvurularında kredi anında çıkabilirken, konut kredisi başvurularında kredi çıkma süresi 30 güne kadar uzayabilir.

En cazip bankayı anında bulun!

Bankalara ya da finansal kuruluşlara yapılan kredi başvuruları sonrasında söz konusu kredi başvurusunun onaylanma süreci, kredinin türüne göre farklılık gösterir. Başvurulan kredinin türüne göre farklı süreçler yürütülür ve kredi başvurusu sonuçlandırılır. Bazı kredi türlerinde kredi başvurusu anında onaylanabilirken bazı kredi türlerinde ise kredinin çıkma süresi 30 güne kadar uzayabilir. Bu nedenle kredinin türü, kredinin ne kadar sürede çıkacağını belirleyen temel faktördür.

İhtiyaç kredisi Kaç Günde Çıkar?

İhtiyaç kredisi online başvuru yapılırsa genellikle birkaç dakika içinde çıkar. Kredinin kaç günde çıkacağı bankadan bankaya veya başvuru türüne göre değişebilir. Kişinin sürekli çalıştığı bankaya gerçekleştirdiği başvurunun onaylanması ve kredinin çıkması aynı gün içerisinde gerçekleşebilir. Kişinin daha önce çalışmadığı bir bankaya yapmış olduğu ihtiyaç kredisi onayı bir haftayı bulabilir. Genel olarak ihtiyaç kredilerinde kredinin çıkma süresi ortalama 3 gündür.

Popüler İhtiyaç Kredileri

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Genel olarak konut kredilerinde kredinin çıkma süresi ortalama 1 haftadır. Konut kredisi başvurusu yapan kişinin sürekli çalıştığı bankaya gerçekleştirdiği başvurunun onaylanması 3 günde gerçekleşebilir. Kişinin daha önce çalışmadığı bir bankaya yapacağı konut kredisi başvurusunun onaylanması 10 günü bulabilir. Konut kredisinin çıkma süresini kısaltan faktörlerin başında ise bireyin kredi notunun yeterli olması gelir.

Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Taşıt kredisinin çıkması, başvuru için gerekli olan tüm evrakların iletilmesi ve başvurunun tamamlanmasıyla birlikte 1 ile 3 gün arasında gerçekleşir. Kredi başvurusunda bulunan kişinin aktif olarak çalıştığı bankadan veya aracı satın aldığı bayiden direkt olarak başvuru yapması taşıt kredisinin çıkma süresini hızlandırır. Taşıt kredisi başvurusunda bulunan kişinin kredi notunun yüksek olması ek evrak veya kefil gibi ilave prosedürler gerektirmeyeceğinden bu kişilerin kredileri daha hızlı çıkar.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

9 Eylül 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 15 Mayıs 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi