Promosyon Nedir?

Fransızca kökenli bir kelime olan promosyon, Türkçe’de “özendirme” anlamına gelmektedir. Promosyon, şirketlerin ürünlerini tanıtım amaçlı olarak ücretsiz veya büyük indirimle vermesidir. Promosyon özellikle bankacılık sektöründe de sıklıkla kullanılan bir kavramdır.
Promosyon Nedir? Maaş Promosyonu Nedir? | encazip

En cazip bankayı anında bulun!

Fransızca kökenli bir kelime olan promosyon, Türkçede “özendirme” anlamına gelir. Promosyon, şirketlerin ürünlerini tanıtım amaçlı olarak ücretsiz veya büyük indirimle vermesidir. Promosyon özellikle bankacılık sektöründe sıklıkla kullanılan bir kavramdır. Banka promosyonu, herhangi bir bankanın sözleşme yenileme veya yeni anlaşma kapsamında müşteriye ek avantajlar sunması durumudur. Günümüzde özellikle emekliler, emekli maaşlarını çekecekleri bankalardan sıklıkla promosyon aldıkları için bankaların emekli promosyonları popüler bir hal almıştır.

Promosyon Nasıl Belirlenir?

Promosyon tamamen ilgili firmanın satış ve pazarlama stratejileri çerçevesinde belirlenir. Promosyon, verilmesi zorunlu olan bir şey değildir. Promosyon yapan firmalar, daha çok müşteri kazanmayı amaçlar. Dolayısıyla promosyon, firmanın stratejileri, hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için ayırdığı bütçeye göre belirlenir.

Promosyon Amacı Nedir?

Promosyonun amacı, mevcut veya potansiyel müşterilere diğer rakiplere oranla avantajlı teklifler sunarak bu teklif karşılığında o müşteri ile belirli bir süre çalışmayı garanti altına alarak müşteri portföyü kazanmak ve orta vadede daha çok kazanç elde etmektir. Promosyon ile kazanılan müşteriler, hizmetinden memnun kaldıkları firma ile daha sonra da çalışmaya devam ederler. Ayrıca promosyon şartları gereği müşterinin firma ile belirli bir süre çalışması da genellikle zorunlu kılınır.

Bankaların Güncel Promosyonları Nisan 2024

Bankaların öne çıkan promosyonları aşağıda listelenmiştir. Tüketiciler, tüm banka promosyonlarına güncel banka promosyon ve kampanyalarına sayfasından ulaşabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

30 Kasım 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 11 Mart 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi