Promosyon Nedir? Maaş Promosyonu Nedir? | encazip

Promosyon Nedir?

Fransızca kökenli bir kelime olan promosyon, Türkçe’de “özendirme” anlamına gelmektedir. Promosyon, şirketlerin ürünlerini tanıtım amaçlı olarak ücretsiz veya büyük indirimle vermesidir. Promosyon özellikle bankacılık sektöründe de sıklıkla kullanılan bir kavramdır.

Fransızca kökenli bir kelime olan promosyon, Türkçede “özendirme” anlamına gelir. Promosyon, şirketlerin ürünlerini tanıtım amaçlı olarak ücretsiz veya büyük indirimle vermesidir. Promosyon özellikle bankacılık sektöründe sıklıkla kullanılan bir kavramdır. Banka promosyonu, herhangi bir bankanın sözleşme yenileme veya yeni anlaşma kapsamında müşteriye ek avantajlar sunması durumudur. Günümüzde özellikle emekliler, emekli maaşlarını çekecekleri bankalardan sıklıkla promosyon aldıkları için bankaların emekli promosyonları popüler bir hal almıştır.

Promosyon Nasıl Belirlenir?

Promosyon tamamen ilgili firmanın satış ve pazarlama stratejileri çerçevesinde belirlenir. Promosyon, verilmesi zorunlu olan bir şey değildir. Promosyon yapan firmalar, daha çok müşteri kazanmayı amaçlar. Dolayısıyla promosyon, firmanın stratejileri, hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için ayırdığı bütçeye göre belirlenir.

Bankaların Güncel Promosyonları Eylül 2023

Bankaların öne çıkan promosyonları aşağıda listelenmiştir. Tüketiciler, tüm banka promosyonlarına güncel banka promosyon ve kampanyalarına sayfasından ulaşabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Banka Promosyonu Neye Göre Hesaplanır?

Promosyon Amacı Nedir?

Hangi Bankalar Promosyon Veriyor?

Promosyon Kimlere Verilir?

Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilir?

Kredi Çeken Emekliler Promosyon Alabilir mi?

Promosyon Almak İçin Gerekli Şartları Nelerdir?

Promosyon Kaç Yılda Bir Verilir?

Promosyon Çeşitleri Nelerdir?

Promosyonun Faydaları Nelerdir?