Emekli Maaşı Taşıma

Emekliler maaşlarını belirli süre ilgili bankadan alma taahhüdü ile maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirebilir.
Emekli Maaşı Taşıma Nasıl Yapılır? | encazip

En cazip bankayı anında bulun!

Maaş taşıma işlemi mobil bankacılık, internet bankacılığı ve banka şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilir. Emekli maaşı taşıma işleminin tamamlanabilmesi için kimlik kartının kişinin yanında olması gerekir. Bankalar, dönemsel olarak maaş taşıma işlemleri için çeşitli ek belge talebinde bulunabilir. Talep edilen belgelere karşılaştırma siteleri üzerinden ya da bankaların çağrı merkezlerinden ulaşılabilir.

Emekli Maaşı Taşıma Nedir?

Emeklilik taşıma, emeklilik maaşını taşıma şartları ve detaylarını karşılayan kişilerin gerçekleştirebileceği bir eylemdir. Maaş taşıma şartları arasında yer alan en temel unsur, süredir. Süresi dolmadan emekli maaşı taşıma işlemlerinde emeklinin ödemesi gereken bir cayma bedeli vardır. 3 yıl dolmadan emekli maaşı taşıma talebinde bulunan emeklilerin öncelikle kalan süre için cayma bedeli ödemeleri gereklidir.

Emekli Maaşı Nasıl Taşınır?

Emekli maaşı taşıma işlemleri dijital bankacılık kanalları üzerinden ya da banka şubelerinden gerçekleştirilebilir. Emekliler, emekli maaşlarını taşımak istedikleri banka şubelerine kimlikleri ile giderek maaş taşıma işlemlerini tamamlayabilir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği İçin Hangi Evraklar Gerekir?

E-devlet üzerinden yapılacak olan maaş taşıma işlemlerinde e-devlet şifresine ve kimlik kartına ulaşım sağlamak yeterlidir. Şahsen yapılacak maaş taşıma işlemlerinde ise şu belgelerin ibraz edilmesi gereklidir.

  • Emekli sandığı sicil numarası
  • SGK barkodlu hizmet dökümü
  • Emekli sandığı borç sorgulama sonucu
  • Başvuru dilekçesi
  • Kimlik kartı

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

21 Temmuz 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi