Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Açılabilir mi?

Kredi kartı iptali sonrası tekrar açma, kredi kartının kapatılış şekline bağlıdır. Kredi kartı açma işlemi, kart kullanıcının kendi isteğiyle kapatıldıysa mümkün değildir.
Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Açılabilir mi?

En cazip bankayı anında bulun!

Borç sebebiyle kapatılan kredi kartının tekrar açılması ise borcun tamamının kapatılması halinde mümkündür. Borç sebebiyle kapatılan kartının tekrar açılmasını isteyen kart sahipleri, borcun tamamını ödedikten sonra banka ile iletişime geçerek kapatılan kredi kartını açma talebinde bulunabilir.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi kartı borcunun ödenmemesi halinde kart kullanıma kapatılır. Kullanıma kapatılan kartın borcunun tamamının ödenmesi halinde kart kullanıma tekrar açılır. Borcu ödenmeyen kart kullanıma açılamaz. Borcu yasal takibe düşmüş kartın da yeniden kullanılması mümkün değildir.

Müşteri İsteğiyle Kapattığı Kredi Kartı Tekrar Kullanılabilir mi?

Müşteri isteğiyle kapatılan kredi kartının tekrar kullanılması mümkün değildir. Müşteri talepte bulunur, talebi de uygun görülürse yeni bir kredi kartı için başvuruda bulunabilir. Müşteri isteği üzerine kapatılan kredi kartından kredi kartı aidatı da alınmaz.

Kaybolma veya Çalınma Sebebiyle Kapatılan Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır?

Çalınan ya da kaybolan kredi kartının kullanıma tekrar açılması mümkün değildir. Çalıntı ya da kayıp durumunda aynı hesap üzerine yeni bilgilere sahip kredi kartı hazırlanarak 1 hafta içerisinde kart sahibine teslim edilir. Eski kart tekrar kullanıma açılmaz.

Borç Sebebiyle Kapatılan Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır?

Borç sebebiyle kapatılan kredi kartının tekrar açılabilmesi için borcun tamamının ödenmiş olması gereklidir. Kartın yeniden açılabilmesi için borcun yasal takibe düşmemiş olması gereklidir. Yasal süreç başlatılan kartın yeniden açılabilmesi mümkün değildir. Kartın yasal takibe düşmemesi için borç kapatma kredisi çekilebilir.

İlgili İçerikler

2 Ağustos 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi