Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararına göre taksitle telefon alma imkanı mevcuttur. Telefonlarda taksit süresi yenilenmiş ürünler için 12 ay, sıfır telefonlar için 3 aydır.
Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

En cazip bankayı anında bulun!

Cep telefonu taksit sayısını ve ödeme vadesini uzatmanın belirli yolları vardır. Kredi kartı ile telefon alma yerine telefon kredisi ya da alışveriş kredisi çekerek telefon almak, telefon taksiti öder gibi kredi taksiti ödenmesini sağlar. Bu sayede 36 ay taksitle telefon alma imkanı elde edilir. Güncel faiz oranları üzerinden telefon kredisi hesaplama ya da alışveriş kredisi hesaplama işlemlerini yapmak için hesaplama araçları kullanılabilir.

Telefona Taksit Yapılıyor mu?

Yasal olarak sıfır telefonlara kredi kartına taksitle telefon alma durumunda 3 aya varan taksit imkanlarından faydalanabilir. Ticari kartla telefon almak taksit sayısının da artırılmasını sağlar. Daha uzun vadelerle taksit ödemesi yapmak isteyenler ise kredi ile telefon almak yöntemini deneyebilir. İhtiyaç kredisi çekerek alınacak telefonlarda, talep edilen kredi tutarına göre 36 aya varan vade imkanlarından faydalanılabilir. Kolay kredi veren bankalar araştırılarak taksitle telefon alma imkanı elde edilebilir.

Kredi Kartıyla Telefon Alınır mı?

Kredi kartıyla telefon alınabilir. Ticari kredi kartı ile telefon almak, 12 aya varan taksit imkanı sağlar. Diğer bireysel kartlarla taksitli telefon alınması halinde en fazla 3 taksit talebinde bulunulabilir. Yenilenmiş cihaz satın alanlar, 2024 Temmuz ayı için değeri 12.000TL’yi geçmeyen cihazlarda 12 aya varan taksit imkanlarından faydalanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

1 Ağustos 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi