Kart Saklama Hizmeti Nedir?

Kart saklama hizmeti, internet üzerinden sıklıkla alışveriş yapan kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla sunulan bir hizmettir.
Kart Saklama Hizmeti Nedir? Ödeme Teknolojisi

Kart saklama hizmeti, internet üzerinden sıklıkla alışveriş yapan kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla sunulan bir hizmettir. Kart saklama hizmeti ile kullanıcıya ait kredi kartı bilgileri sonraki alışverişler için saklanır. Saklanan bilgiler arasında; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve kart sahibinin adı soyadı bulunur.

En cazip bankayı anında bulun!

Kart Saklama Teknolojisinin Önemi Nedir?

Kart saklama, internet üzerinden alışveriş yapanlara sunulan bir kolaylıktır. Saklanan bilgiler sayesinde sonraki siparişler için yeniden bilgi ibrazı gerekmez. Kart bilgisi saklama teknolojisinin önemi aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Sürekli alışveriş yapan kullanıcılar için kart bilgilerini yeniden girme zahmetine son verir.
  • Hızlı bir şekilde ödeme yapılabilmesine olanak sağlar.
  • Kart bilgilerinin yeniden girilmesi sırasında ortaya çıkabilecek hatalı giriş gibi durumları ortadan kaldırır. Alışveriş sürecini hızlandırır.

Kart Saklama Hizmeti Ne İşe Yarar?

Kart saklama hizmeti, online alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin tekrar tekrar girilmesine gerek kalmaması için kullanılır. Ödeme aşamasında, kart saklama hizmeti ile bilgileri saklanan kartın bilgileri otomatik olarak doldurulur. Bu sayede zamandan tasarruf edilmesi sağlanır.

İşyerleri İçin Kart Saklama Hizmeti Nasıl Sağlanır?

Kart saklama hizmeti veren uygulamalar, iş yerleri için kart saklama hizmetini sağlar. İş yerinin online tahsilat yaptığı web sayfasına kurulan bu uygulamalar ile müşteri, kart bilgilerini tek tıklama ile kolayca saklayabilir. Böylece bir sonraki alışverişte kredi kartı bilgilerini girmeye gerek kalmaksızın alışveriş hızlıca tamamlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

16 Aralık 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 6 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi