Western Union Nedir?

Western Union ülkeler arasında para transferi hizmeti sunan finansal kuruluştur. Banka transferleriyle aynı şekilde işler.
Western Union Nedir? Hangi Bankalarda Var?

En cazip bankayı anında bulun!

Gönderici belirli bir ücret karşılığında para gönderir, alıcı ise herhangi bir ücret ödemeden parayı alır. Western Union, uluslararası işlev görmesi sebebiyle dünya genelinde yaygındır ve hızlı kolay kullanımıyla bilinir.

Western Union Nasıl Para Çekilir?

Western Union ile gönderilen paranın çekilebilmesi için, alıcı Western Union’un belirlediği ödeme noktasına gitmelidir. Para çekme işlemi ise MTCN numarası ve kimlik belgesiyle ödeme noktasından kimlik doğrulaması ile yapılır.

Western Union Hesabı Nasıl Açılır?

Western Union hesabını açmak için resmi sitenin ziyaret edilmesi gerekir. Kayıt oluşturduktan sonra kişisel bilgiler girilerek bilgiler doğrulanır. Hesap oluşturulduktan sonra Western Union hesabından para gönderilebilir. Masterpass veya diğer dijital cüzdanları da bağlama seçeneği sunulabilir. Hesap açma işleminin ardından gönderimler takip edilebilir ve ödeme yöntemleri yönetilebilir.

Western Union Nerede Var?

Western Union hizmeti, büyük alışveriş merkezleri, turizm bölgeleri ve havaalanları gibi yoğun yerlerde de bulunur. Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, VakıfBank, DenizBank, Şekerbank, Halkbank ve PTT gibi bankalar, Western Union para transferi hizmetini sağlayan bankalardır.

Western Union Hangi Bankalarda Var?

Birçok bankada Western Union hizmeti bulunur. Aşağıda bu bankalar listelenmiştir.

  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • VakıfBank
  • DenizBank
  • Şekerbank
  • Halkbank
  • PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı)

Western Union Ne Kadar Komisyon Kesiyor?

Tüm para transferlerinde olduğu gibi Western Unionla gönderilen paranın miktarı, alıcının para çekme yöntemi ve para transferi yapılan ülkeye göre değişiklik gösterir. Western Unionla para transferi için belli oran vardır. Bu oran para tutarına göre değişiklik gösterir. SDR doğrudan bir ödeme aracı olarak kullanılmaz ve genellikle merkez bankaları ve uluslararası finansal kuruluşlar arasında kullanılır. Western Unionla direkt olarak para gönderilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

7 Ağustos 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 13 Mayıs 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi