Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

2011 Kasım ayında elektrik üretimi için doğalgaz çevrim santraliyle birlikte 54 MW kurulu gücüyle başlayarak 2012 yılı itibariyle kurulu güç miktarını 128 MW çıkardı. Ekim 2013’de 12 MW’lik ek buhar türbini yatırımı için devreye sokarak toplam kurulum gücünü 140 MW’ a ulaştırmıştır. Odaş Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali, 4500 m² kapalı alanda 32 dönüm üzerinde yer almaktadır. 3 km Şanlıurfa şehir merkezine uzaklıkta olup Mardin yolu üzerinde yer almaktadır. Odaş Enerji, Çanakkale ilinin Çan ilçesinde 2013 Eylül ayında bedeli ödenmiş olan rödovans hakkına sahip olan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş’nin %92’sini satın aldı.

Odaş Enerji Hakkında

Odaş Enerji elektrik toptan alım satım lisansına sahip olan Voytron Elektrik Toptan Satış Dış Tic. A.Ş’ nin 2012 Eylül ayında %100’ünü bünyesine katmıştır. Voytron faaliyetleri kapsamında Türkiye’nin elektrik ihtiyacına yer, zaman, yapı şeklinde en iyi cevabı vererek ticaret yapısı ve özel kampanyalar oluşturulmasıyla müşterilerine avantajlı fırsatlar sunmasıdır. Ayrıca Voytron müşteri odaklı yapısıyla uluslararası standartlar kapsamında uygun, dengeli ve sürdürülmesi gereken çözümler sunarak Türkiye geneline yaymak Voytron’un belli hedeflerindendir. 18.652 adet serbest tüketici sayacına 30.09.2015 tarihinden beri elektrik tedarikçileri hizmetini Voytron vermektedir. Serbest tüketici elektrik fiyatları serbest piyasada belirlenir.

Voytron Odaş Enerji Üretim Santralleri

Hidroelektrik Santraller; Yukarı Manahoz Regülatörü ve HES Hidro kaynaklı 23,80 MW kapasiteli, Günayşe Regülatörü ve HES Hidro kaynaklı 9,20 MW kapasiteli, Selimoğlu Regülatörü ve HES Hidro kaynaklı 9,34 MW kapasiteli, Köprübaşı Regülatörü ve HES Hidro kaynaklı 8,19 MW kapasiteli. Voytron Termik Santralleri; Odaş Doğalgaz KÇS Doğalgaz kaynaklı 140 MW. Yatırım aşamasında ise Çan Termik Santrali Yerli Kömür kaynaklı 340 MW olarak 2017 yılında santral yatırımının tamamlanması hedeflenmektedir. Vaytron Güneş Santrali ise Şanlıurfa Güneş ES, Güneş kaynaklı 0,24 MW kapasitededir.

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Ekim 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi