Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Aksa Elektrik Hakkında

  • Türkiye’nin ilk Biyogaz Santrali’ni kurmuş ve bu santrali Bursa’da faaliyete geçirmiştir.
  • Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve bölgenin elektrik temin etme sıkıntısını gidermek amacıyla Hakkâri ve Mardin illerinde enerji santralleri kurarak elektrik üreten şirket, gerek yurtiçinde ve gerekse yurtdışında kurduğu fuel-oil santralleri, doğalgaz santralleri, rüzgar santralleri ve hidroelektrik santralleri ile elektrik enerjisi üretiminde ülkemizin önde gelen enerji şirketlerinden biri haline gelmiştir.
  • 2008 yılında Ali Metin Kazancı Antalya Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’ni devreye sokan ve elektrik enerjisi üretiminde 2118 MW kurulu güce sahip olan kuruluş, kurulu güç açısından Türkiye’nin en önemli enerji şirketleri arasında yer almaktadır.
  • Kazancı Holding, Aksa Elektrik ve Aksa Enerji’nin yanı sıra jeneratör, doğalgaz, tarım, turizm vb. iş kollarında da hizmet vermektedir. 1950 yılından bu yana hizmetlerini çeşitli sektörlerde sürdüren Kazancı Holding ise özellikle enerji sektörüne yaptığı yatırımları ile ön plana çıkmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 21 Haziran 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi