Zorlu Enerji

Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş., kısaca bilinen adıyla da Zorlu Elektrik, enerjinin yurt içinden ve serbest bölgelerden satın alınmasıyla yurt içinde toptan ve doğrudan satışı yapılması ya da yurt dışı ülkelere ihraç edilmesi amacıyla 2000 yılında kurulmuş olan bir Zorlu Enerji Grubu şirketidir. Şirket, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK) tarafından verilmiş ‘Tedarik Lisansı’ ile enerji sektöründe faaliyet göstermektedir.
Zorlu Enerji Elektrik Tarifeleri ve Ücretleri

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Zorlu Enerji Hakkında

  • Zorlu Elektrik, 892,4 MW kurulu gücüyle müşterilerine ve iş ortaklarına hizmet sağlamaktadır. Zorlu Enerji Grubu bünyesinde yurt içinde 7 hidroelektrik, 3 jeotermal,3 doğal gaz ve 1 rüzgar santrali olacak şekilde toplam 626 MW gücü bulunmaktadır. Yurt dışında Pakistan’daki 56,4 MW’lık rüzgar santrali ile yüzde 25 hissesine sahiptir ve 840 MW’lık İsrail’deki Dorad Doğal Gaz Çevrim Santrali de kurulu güçlerinde yer alır.
  • Zorlu Elektrik, %32 oranında hissesinin Borsa İstanbul’da hizmet görmesiyle, 2000 yılında %20 hissesi halka arz edilen bir grup şirketi olarak halka açılan ilk şirket olma unvanına da sahip olmuştur. Ayrıca Zorlu Enerji 2009 yılında Türkiye’de karbon ayak izini hesaplayan ilk enerji şirketi olmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 19 Haziran 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi