Harry Medina Kimdir?

Henry (Harry) David Louis Mountbatten, Earl of Medina (d. Londra, 19 Ekim 1991) İngiliz Kraliyet Ailesi mensubu, aristokrat, iş insanı, yatırımcı ve Milford Haven veliaht Markizidir.
Harry Medina Kimdir? Milford Haven veliaht Markizi | encazip

Harry, Kraliçe Victoria’nın kızı Prenses Alice tarafından gelen babası George Mountbatten, 4. Milford Haven Markizinin ardından Britanya Krallığı’nın varislerindendir. Baba tarafından soyu, her ikisi de Alman ve Rus Kraliyet ailelerinden olan Battenberg Prensi George ve Torby Kontesi Nadeja Mikjailovna’ya dayanmakta olup İngiliz Kraliyet isimlerinin İngilizceleştirilmesi döneminde soyadları Battenberg’den Mountbatten’e değiştirilmiştir. Lord Harry Medina baba tarafından soyu, 2. Louis, 4. Louis, Rus Çarı 1. Nikolay ve Birleşik Krallık Kraliçesi Victoria gibi çeşitli kraliyet mensuplarının yanı sıra Rus yazar Aleksandr Puşkin’e dayanmaktadır. Lord Harry Medina, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ile kuzen çocuğudur.

Harry Medina İş Hayatı Nasıldır?

Lord Harry Medina, Londra merkezli yatırım fonu olan Cazip Enerji Holdings Limited’in ana hissedarı ve yönetim kurulu başkanıdır. Fonun en önemli yatırımı Türkiye’nin önde gelen servis karşılaştırma sitesi encazip.com'dur. Lord Harry Medina, 2006 yılında yaklaşık 300 milyon Amerikan Doları fiyata Amerikalı bir yatırım fonu olan E.W. Scripps’e satılan İngiltere’nin en önemli karşılaştırma sitesi uSwitch.com, Dünya’nın lider karşılaştırma sitesi grubu Kelkoo’nun ve The Great Trippetts Estate adlı aile ofisinin temsilcisidir.

İlgili İçerikler

1 Ağustos 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Ekim 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi