Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası, gerek yurt içi gerekse yurt seyahatleri sırasında ortaya çıkabilecek kaza ve hastalık gibi durumlardan doğacak masrafları güvence altına alan bir sigorta türüdür.
'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.
Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.

En cazip sigortayı anında bulun!

Seyahat sağlık sigortası, gerek yurt içi gerekse yurt dışı seyahatleri sırasında ortaya çıkabilecek kaza ve hastalık gibi durumlardan doğacak masrafları güvence altına alan bir sigorta türüdür. Seyahat sağlık sigortası yalnızca tıbbi harcamaları değil aynı zamanda valiz kaybı gibi durumları da kapsar. Seyahat sağlık sigortası, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere iki farklı türe ayrılır. Sigorta primleri, başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat eden kişi sayısına ve gidilen ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Her seyahat, çeşitli riskleri beraberinde getirir. Bu risklerin başında kaza, ani hastalık ve bagaj kaybı gelir. Seyahat sağlık sigortası ise kaza, hastalık ve valiz kaybı gibi risklerden kaynaklanacak maddi giderleri güvence altına alır. Hem gidiş hem de dönüş yolunda geçerli olan seyahat sağlık sigortası, sorunsuz bir seyahat deneyimi elde edilmesini sağlar.

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Seyahat sağlık sigortası, bu hizmeti veren sigorta şirketlerine online veya doğrudan başvuru yoluyla yaptırılabilir. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken öncelikle gerekli bilgiler verildikten sonra teklif alınır. Gidilecek ülke, seyahat süresi ve kişi sayısı gibi durumlar fiyat üzerinde değişikliğe neden olur. Seyahat için en uygun seyahat sağlık sigortası teklifi, encazip.com üzerindeki karşılaştırma ekranından tespit edilebilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat sağlık sigortası; kaza ve ani hastalık sonucunda doğan sağlık masraflarına ek olarak seyahat sırasında gerçekleşen vefat durumlarında cenaze masraflarını da kapsar. Sağlık sorunları nedeniyle başak bir şehir veya ülkede tedavi altına alınmak zorunda kalan sigortalıların geri dönüş masrafları da seyahat sağlık sigortası tarafından karşılanır. Seyahat sağlık sigortası aynı zamanda seyahat iptalinden kaynaklanan bilet masrafları ile limitler dahilinde bagaj kayıplarının zararlarını da karşılar.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

4 Ağustos 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 19 Şubat 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi