Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası, gerek yurt içi gerekse yurt seyahatleri sırasında ortaya çıkabilecek kaza ve hastalık gibi durumlardan doğacak masrafları güvence altına alan bir sigorta türüdür.

En cazip
Seyahat Sağlık Sigortası
tekliflerini görüntüleyin.

Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.

Seyahat sağlık sigortası, gerek yurt içi gerekse yurt dışı seyahatleri sırasında ortaya çıkabilecek kaza ve hastalık gibi durumlardan doğacak masrafları güvence altına alan bir sigorta türüdür. Seyahat sağlık sigortası yalnızca tıbbi harcamaları değil aynı zamanda valiz kaybı gibi durumları da kapsar. Seyahat sağlık sigortası, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere iki farklı türe ayrılır. Sigorta primleri, başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat eden kişi sayısına ve gidilen ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Her seyahat, çeşitli riskleri beraberinde getirir. Bu risklerin başında kaza, ani hastalık ve bagaj kaybı gelir. Seyahat sağlık sigortası ise kaza, hastalık ve valiz kaybı gibi risklerden kaynaklanacak maddi giderleri güvence altına alır. Hem gidiş hem de dönüş yolunda geçerli olan seyahat sağlık sigortası, sorunsuz bir seyahat deneyimi elde edilmesini sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?