Kasko Yaş Sınırı Nedir, Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Kasko Yaş Sınırı Nedir?

Kasko yaş sınırı, Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen bir üst yaş sınırıdır. Kasko yaş sınırı, farklı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmekle beraber 15 olarak belirlenmiştir.

Kasko yaş sınırı, Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen bir üst yaş sınırıdır. Kasko yaş sınırı, farklı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmekle beraber 15 olarak belirlenmiştir. Kasko yaş sınırının üzerindeki araçlar, sigorta teminatları vasıtasıyla güvence altına alınamaz.

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Kasko Yaş Sınırı Kasko Yaptırırken Neden Önemlidir?

Kasko yaş sınırının önemi, yaşın araç sağlığını etkilemesinden kaynaklanır. Belirli bir yaşın üzerindeki araçlarda metal yoğunluğu birikir. Aynı zamanda bu araçların pek çok parçası eskidir. Bu sebeplerle onarımları zor ve masraflıdır. Sigorta şirketleri, bu faktörleri göz önünde bulundurarak belirli bir yaşın üzerindeki araçları sigorta altına almak istemez.

15 Yaşın Üzerindeki Araçlarda Kasko Yapılır mı?

Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen araç yaş sınırı 15’tir. Bu nedenle 15 yaşın üzerindeki araçlar yaş sınırının üzerinde kaldığı için kasko yapılamaz. Bazı sigorta şirketlerinde ise yaş sınırı daha da düşük olabilir. Örneğin bir sigorta şirketi 12 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapmayabilir.

10 Yaşın Üzerindeki Araçlarda Kasko Yapılır mı?

10 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapan sigorta şirketleri mevcuttur. Ancak her şirket, 10 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapmayabilir. Kasko yaş sınırı, sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte 10 ile 15 arasında farklılık gösterir. Bu nedenle 10 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapmak mümkündür.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta Birliği tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan ve araçların kasko değerlerinin hesaplanmasında kullanılan bir listedir. Kasko değer listesi sadece kasko değerlerinin hesaplanmasında değil, MTV ve tazminat hesaplamalarında da kullanılır. Kasko değer listesinde model, model yılı ve marka bilgilerine göre her araç için biçilmiş bir değer bulunur..

Kasko Değer Listesi Neye Göre Belirlenir?

Kasko değer listesi içerisinde bulunan araçların değerleri, Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından aracın markası, modeli ve model yılı bilgileri kullanılarak belirlenir. Kasko değer listesi oluşturulurken, araçların marka ve modellerine göre teknik bilgileri de incelenir.

Diğer Sayfalar

İlgili İçerikler