Dar Kasko ve Genişletilmiş Kasko Farkı Nedir?

Dar kasko, standart kasko poliçesi içerisinde bulunan teminatların daha az ve temel olanlarını kapsayan bir kasko türüyken genişletilmiş kasko standart kasko teminatlarının üzerine ek teminatlar ekleyerek oluşturulan daha geniş kapsamlı kasko türüdür.

Kasko Hesaplama

'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.
Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.

Dar kapsamlı kasko poliçeleri (diğer adıyla mini kasko) standart kasko poliçelerinden teminat çıkartılması ile oluşturulurken geniş kapsamlı kasko poliçelerinde standart kasko poliçelerine ilave teminatlar eklenir. Dar kasko poliçesi daha temel bir kasko poliçesiyken, geniş kapsamlı kasko poliçeleri çok daha fazla riski teminat altına alır.

Dar Kapsamlı ve Geniş Kapsamlı Kasko

Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından 1 Ocak 1994 tarihli düzenleme ile Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları belirlenmiştir. Tüm kasko ürünleri bu düzenleme satılır. Bu düzenlemeye ve mevzuata göre dar kapsamlı kasko poliçeleri, tüketicilerin tercihine göre standart kasko poliçelerinin teminatlarından eksiltme yapılarak oluşturulurken, geniş kapsamlı kasko ürünü standart kasko teminatlarına ilave yapılarak oluşturulur. Genellikle tüketici tercihlerine göre özelleştirilen kasko poliçelerinde tüketiciler araçlarının risk durumuna veya bütçelerine göre en cazip sigorta ürününü oluşturmak için ihtiyaç duyulan özelleştirmeleri yaparak kasko kapsamlarını değiştirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Standart Kasko Nedir?

Dar Kasko Nedir?

Dar Kasko Neleri Kapsar?

Dar Kasko Avantajları Nelerdir?

Genişletilmiş Kasko Nedir?

Genişletilmiş Kasko Neleri Kapsar?

Genişletilmiş Kasko Avantajları Nelerdir?

Dar Kasko ile Genişletilmiş Kasko Farkı Nedir?