Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketleri Nelerdir?

Türkiye’de önemli sektörler arasında yer alan sigorta sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda sigorta şirketi mevcuttur.
Trafik Sigortası
KASKO
'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.
Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.

En cazip sigortayı anında bulun!

Türkiye’de önemli sektörler arasında yer alan sigorta sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda sigorta şirketi mevcuttur. Her yıl milyonlarca kişi pek çok farklı sigorta türünde sigorta yaptırmaktadır. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Allianz Sigorta A.Ş.
  • Anadolu Sigorta
  • AXA Sigorta
  • Aksigorta AŞ
  • Mapfre Sigorta AŞ
  • Sompo Japan Sigorta AŞ
  • Güneş Sigorta AŞ
  • Ziraat Sigorta AŞ
  • Halk Sigorta AŞ

Allianz Sigorta A.Ş.

1923 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Allianz Sigorta, en eski sigorta şirketlerinden birisidir. Almanya merkezli Allianz SE şirketine bağlı olan Allianz Sigorta’nın Almanya’daki merkezi Münih şehrinde yer almaktadır. Allianz sigorta, tüm sigorta türlerine yönelik hizmet vermektedir. Allianz Sigorta müşteri hizmetlerine 0 850 399 99 99 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925 tarihinden beri faaliyet gösteren Anadolu Sigorta, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk milli sigorta şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Kuruluşu ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından yapılan Anadolu Sigorta, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri arasında yer almaktadır. Her sigorta türü için hizmet veren Anadolu Sigorta’nın müşteri hizmetlerine 0 850 724 0 850 numaralı telefondan ulaşılabilir.

AXA Sigorta

Fransa merkezli bir sigorta şirketi olan AXA Sigorta’nın kökeni 1829 yılında Paris’te kurulan L’Union Sigorta Şirketine dayanmaktadır. Bu şirket 1892 yılı itibarıyla Osmanlı İmparatorluğu’nda faaliyet yürütmeye başlamıştır. AXA Sigorta adı ile 1946’da kurulan yeni oluşum ise faaliyetlerine devam etmiştir. Merkezi Fransa’nın Paris şehrinde bulunan AXA sigorta, her türlü sigorta hizmetini barındırmaktadır. AXA sigorta müşteri hizmetlerine 0 850 250 99 99 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Aksigorta AŞ

1960 yılından bu yana faaliyet gösteren Aksigorta, bir Sabancı Holding girişimidir. 180 yıldan fazla süredir dünyadaki sigorta sektörünün içerisinde bulunan ve 14 ülkede faaliyet gösteren Belçika merkezli Ageas Sigorta Şirketi ile ortak bir girişim olarak Türkiye’de faaliyete başlayan Aksigorta, her türlü sigorta hizmetini sunmaktadır. Aksigorta müşteri hizmetlerine 444 27 27 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Mapfre Sigorta AŞ

1948 yılından beri faaliyet gösteren Mapfre Sigorta, İspanya’nın en büyük sigorta şirketler grubudur. Sigortacılık sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden bir tanesi olan Mapfre Sigorta, her türlü sigorta poliçesi hazırlamaktadır. Mapfre sigorta müşteri hizmetlerine 0 850 755 0 755 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Sompo Japan Sigorta AŞ

Eski adı NKJS olan Sompo Japan Sigorta, 1887 yılından beri faaliyet göstermektedir. Japonya'nın en büyük ikinci sigorta şirketi olan Sompo Japan Sigorta, dünya genelinde çok sayıda ülkede faaliyet gösteren köklü bir sigorta şirketidir. Her türlü sigorta hizmetini veren Sompo Japan Sigorta’nın müşteri hizmetlerine 0 850 250 8181 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Güneş Sigorta AŞ

Güneş Sigorta, 27 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla Ziraat Sigorta ve Halk Sigorta’nın da katılımıyla üç büyük sigorta şirketinin birleşmesi sonucunda kurulan Türkiye Sigorta’nın bir parçasıdır. Bir kamu şirketi olan Türkiye Sigorta, her türlü sigorta poliçesi hizmetini vermektedir. Türkiye Sigorta müşteri hizmetlerine 0 850 202 20 20 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Ziraat Sigorta AŞ

Ziraat Sigorta, 27 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta ve Halk Sigorta’nın da katılımıyla üç büyük sigorta şirketinin birleşmesi sonucunda kurulan Türkiye Sigorta’nın bir parçasıdır. Bir kamu şirketi olan Türkiye Sigorta, her türlü sigorta poliçesi hizmetini vermektedir. Türkiye Sigorta müşteri hizmetlerine 0 850 202 20 20 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Halk Sigorta AŞ

Halk Sigorta, 27 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla Ziraat Sigorta ve Güneş Sigorta’nın da katılımıyla üç büyük sigorta şirketinin birleşmesi sonucunda kurulan Türkiye Sigorta’nın bir parçasıdır. Bir kamu şirketi olan Türkiye Sigorta, her türlü sigorta poliçesi hizmetini vermektedir. Türkiye Sigorta müşteri hizmetlerine 0 850 202 20 20 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

14 Aralık 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 6 Mart 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi