Eğitim sigortası, herhangi bir öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen kişilerin yaptırabileceği bir sigorta türüdür. 18-65 yaş arasındaki herkes, bir öğrencinin eğitim masraflarını karşılıyor olmak koşuluyla eğitim sigortası yaptırabilir. Eğitim sigortasının amacı, eğitim masraflarını karşılayan sigortalının olası vefatı halinde öğrencinin eğitim hayatının sekteye uğramasını engellemektir.

En cazip sigortayı anında bulun!

Eğitim Sigortası Ne İşe Yarar?

Eğitim sigortası, eğitim masrafları karşılanan bir öğrencinin eğitim hayatını güvence altına alır. Sigorta sahibi kişi, yaptırdığı eğitim sigortası ile öğrencinin eğitim masraflarını güvence altına alır. Sigortalının vefatı halinde sigorta devreye girer ve eğitim sekteye uğramamış olur.

Eğitim Sigortalarında Teminatlar Nelerdir?

Eğitim sigortalarında amaç öğrencinin eğitiminin sekteye uğramasını engellemektir. Bu nedenle eğitim sigortasının temel teminatı vefat teminatıdır. Öğrencinin eğitim masraflarını karşılayan sigortalının vefat etmesi halinde, vefat teminatı devreye girer. Sigorta, poliçesindeki şartlara uygun olarak tazminat öder.

Eğitim Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Eğitim sigortası, bir öğrencinin eğitim masraflarının karşılanıyor olması durumunda yaptırılır. Sigorta yapılan kişi öğrenci değil, öğrencinin eğitim masraflarını karşılayan kişidir. Öğrencinin eğitim masraflarını karşılayan kişinin vefatı halinde öğrencinin eğitim hayatı sekteye uğramaz.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

28 Eylül 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 7 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi