Sepaş Enerji Elektrik Tarifeleri 2020

Sepaş Enerji (Sakarya Elektrik Perakende Satış)

Sepaş Enerji (Sakarya Elektrik Perakende Satış) Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce şehirlerine hizmet vermektedir.

Sepaş Sayfa Özeti

Faaliyete başlama tarihi uzun bir süre önce olsa da Sepaş Enerji, Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu tarafından 1 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan yönetmelik uyarınca dağıtım şirketinden ayrılmış ve elektrik tedarik faaliyetlerine Sepaş Enerji markası ile devam etmeye başlamıştır. Bir görevli elektrik tedarikçisi olarak Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerinin görevli elektrik tedarikçisi olmasının yanısıra, yüksek sermayesi ve dinamik yapısı ile Türkiye’nin 81 iline elektrik tedarik hizmeti vermektedir.

Türkiye’nin öncü ve lider elektrik tedarikçisi olma hedefi ile ticari faaliyetine devam etmekte olan Sepaş Enerji, elektrik satış sektörlerinin liderleri arasında gösterilmektedir. Belirli illerde görevli olarak elektrik tedarik hizmetine devam etmekte olan Sepaş Enerji, portföyünde bulunan elektrik üretim tesisleri ile tüketicilerinin daima en cazip koşullarda elektrik kullanmalarını sürdürülebilir hale getirmek için yapmakta olduğu yatırımları sürekli olarak artırmaktadır. Ülkemizde faaliyet göstermekte olan elektrik üretim şirketlerinden bir tanesi konumunda olan Akenerji ile arasında organik bir bağ bulunan Sepaş Enerji böylelikle gücüne güç katmakta ve tüketicilere büyük bir güven vermektedir.

Sepaş Enerji Abonelik Ücreti ve İşlemleri

Sepaş Enerji Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerine servis sağlayan görevli elektrik şirketidir. Eğer yeni taşındığınız ev veya iş yeriniz bu illerden herhangi birindeyse, abonelik işlemlerinizi Sepaş Enerji ile anında yapabilirsiniz. Elektrik abonelik işlemleri yapmadan önce evraklarınızın eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekir. Elektrik abonelik başvuruları bir ile beş iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Buna yeni abonelik açtırma, elektrik bağlatma gibi işlemler de dahildir.

Sepaş Enerji Abonelik İşlemleri İçin Gerekli Belgeler (Bireysel)

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgah
  • Daha önce kullanılan tesisat numarası
  • Vatandaşlık numarası
  • Ev sahipleri için tapu
  • Kiracılar için kira kontratının fotokopisi

Sepaş Enerji Elektrik Abonelik Ücreti 2022

Elektrik abonelik ücreti tüm elektrik tüketicilerinden bir defaya mahsus alınan bir bedeldir. Bağlantı yapmış olduğunuz kullanım yerinizin bağlantı gücüne göre hesaplanmaktadır. Ülkemizde elektrik piyasaları EPDK tarafından yönetilmektedir. Geçerli kanunlar, EPDK yönetmelik ve kararları uyarınca ilk defa abonelik başvurusunda bulunacak tüketicilerin belirli bir abonelik ücreti ile yine aynı şekilde belirlenen güvence bedellerini ödemeleri gerekmektedir. 2022 yılı içiresinde ödenecek ücretler aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Abone Grubu (Sözleşme Gücü)Damga VergisiGüvence BedeliAçma Kesme ÜcretiDosya Bedeli
Mesken (5 kW)1,56 TL165 TL

Alçak Gerilim: 37,3 TL

Orta Gerilim: 189,8 TL

Tedarikçiye göre değişebilir
Mesken (6 kW)1,88 TL198 TL
Mesken (9 kW)8 TL843,3 TL

*Bu birim fiyatlara göre ücret en az 5kW üzerinden hesaplanmaktadır. Bu fiyatlar 2022 yılı için geçerli bedellerdir.

Sepaş Enerji İndirimli Elektrik Başvurusu

EPDK tarafından belirlenen limit üzerinde elekrik tüketiminde bulunan elektrik kullanıcıları serbest tüketici olma hakkına sahiptir. Sepaş Enerji ile serbest tüketici sözleşmesi imzalayan ve EPDK tarafından belirlenen serbest tüketici tanımına uyan elektrik kullanıcılarını ödedikleri fatura tutarına göre Sepaş Enerji tarafından oluşturulan ayrıcalıklı tarifelerden yararlanablirler. Ancak sahip olduğu lisans uyarınca şirkete verilen görev dışında diğer elektrik tedarikçileri gibi tüm bölgedeki tüketicilere indirimli elektrik tedariği sağlayabilir. Sepaş indirimli elektrik başvurusu için bu firmayla görüşebilirsiniz.

Sepaş Enerji dışında, encazip.com'da öne çıkan indirimli elektrik tarifelerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

Sepaş Enerji Elektrik Tarifeleri

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce'de ikamet eden elektrik tüketicilerin görevi elektrik tedarik şirketi olan Sepaş, elektrik tedarikçisini daha önceden değiştirmemiş tüm tüketicilerin elektrik enerjisini Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen tarifelerdeki fiyatlardan tedarik etmekle yükümlüdür. Sepaş Ağustos 2022 itibariyla bu şekilde elektrik enerjisi tedariği gerçekleştiren ev tüketicilerine 1.59279 aktif enerjisi birim fiyatı ve 0,2651 dağıtım bedeli birim fiyatı ile, toplamda da vergiler dahil 2.16 birim fiyattan hizmet vermektedir.

Sepaş Enerji İletişim Bilgileri

Adres: Karabaş Mah. Hafız Selim Sok. D-100 Karayolu Üstü No:14 İZMİT - KOCAELİ

اَللّٰهُمَّ يَا مُفَتِّحَ الْاَبْوابِ اِفْتَحْ لَنَا خَيْرَ الْبَابِ

İlgili İçerikler