Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu, kişinin tüm finansal kuruluşlar ile ilişkisini gösteren bir veridir. Özellikle kredili ürün talebinde bulunan kişilerin taleplerinin değerlendirilmesinde kredi notu kritik önem taşır. Kredi almadan önce kredi notunu öğrenmek, kredinin onaylanıp onaylanmayacağını anlamak açısından önemlidir.

Kredi notu, kişiler finansal kuruluşlarla olan ilişkisi sonucunda ortaya çıkan ve kişinin kredi geri ödeme performansını gösteren bir veridir. Kredi notu, 9 büyük bankanın ortak olarak kurdukları Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından işletilen Findeks üzerinden öğrenilir. Kredi notu, kişinin daha önce gerçekleştirmiş olduğu finansal eylemlere göre belirlenir. 0 ile 1900 arasında bir puan olan kredi notu ne kadar yüksek olursa, kişinin kredili ürün taleplerinin olumlu sonuçlanma ihtimali o kadar yükselir.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından işletilen Findeks, tüketicilerin finansal geçmişlerini belirli ağırlıklara göre hesaplayan kredi notudur. Kredi notu hesaplanırken ödeme alışkanlıkları, kredili ürün kullanım sıklığı gibi unsurlar dikkate alınır. Findeks kredi notuna, Findeks tarafından sunulan çeşitli ürünlerle ulaşılabilir. Findeks kredi notunun öğrenilebileceği bireysel ürünler ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • Findeks Kredi Notu: 9,5 TL + KDV
  • Findeks Risk Raporu: 17,5 TL + KDV
  • Findeks Not Danışmanım: 175 TL + KDV
  • Findeks Uyarı Hizmeti: 135 TL + KDV
  • Findeks Takipçi Hizmeti: 295 TL + KDV

Findeks ürünlerine ek olarak SMS vasıtasıyla ya da bankaların dijital bankacılık kanallarından kredi notu öğrenilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Findeks Risk Raporu ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bankalardan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

E-Devletten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Notunu Sorgulamak Kredi Notunu Düşürür mü?