Kolay Kredi Veren Bankalar 2023

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kolay bir şekilde kredi alabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Bunların başında ise kredi notunun yüksek olması gelir.

İhtiyaç
Konut
Taşıt
Kobi
Mevduat

Kolay bir şekilde kredi alabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Bunların başında ise kredi notunun yüksek olması gelir. Kredi notu yüksek olan kişiler çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kredi alabilir. Ayrıca sürekli iş yapılan bir bankadan kredi talebinde bulunmak, kredi alabilme ihtimalini arttırır. Bankalar özellikle iş veya emekli maaşını kendilerinden alan kişilere kredi verme konusunda daha esnektir. En kolay kredi veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Akbank
 • TEB
 • QNB Finansbank
 • Enpara
 • CEPTETEB
 • Türkiye İş Bankası
 • Anadolubank
 • Aktif Bank (NKolay)
 • Alternatif Bank
 • Burgan Bank
 • ING Bank

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi bankasından kredi çekmek için tüm Yapı Kredi şubelerinden doğrudan, encazip kredi karşılaştırma ve başvuru servisi kullanılarak, bankanın internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanalları üzerinden başvuru yapılabilir. Buna ilave olarak bankanın 444 0 444 veya 0850 222 0444 numaralı çağrı merkezi aranarak kredi başvurusu yapılabilir. Yapı Kredi Bankası'ndan en kolay kredi başvurusu yapmak için bankanın müşterisi olmak önemlidir.

İş Bankası

En kolay İş Bankası kredi başvurusu için bankanın müşterileri İş Bankası şubelerinden, encazip kanalından, bankanın internet veya mobil bankacılık uygulamaları üzerinden gerekli adımları takip etmelidir. Buna ilave olarak İş Bankası'nın çağrı merkezine 0850 724 0724 numaralı telefondan ulaşarak kredi başvurusu yapılabilir. İş bankası müşterisi olmayanlar ise şubelerden ya da internet üzerinden öncelikle bankanın müşterisi olup daha sonra kredi başvurusu yapmalıdır.

ING Bank

ING Bank kredi başvurusu için bankanın şubeleri, encazip kanalı, bankanın internet ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılmalıdır. ING Bank kredi başvurusu 0850 222 0 600 numaralı çağrı merkezinden de yapılabilir.

Akbank

Akbank’tan kredi çekmek için tüm Akbank şubelerine doğrudan başvurulabilir. Buna ek olarak bankanın  internet bankacılığı kullanılarak da Akbank’a kredi başvurusu yapılabilir. Akbank müşterisi olan kişiler Akbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilir. Akbank’a kredi başvurusunda bulunmak için bir diğer yol ise 444 2 525 numaralı Akbank müşteri hizmetleri hattına bağlanmaktır.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankasından kredi çekmek için tüm Ziraat Bankası şubelerine doğrudan başvurulabilir. Buna ek olarak internet bankacılığı kullanılarak da Ziraat Bankasına kredi başvurusu yapmak mümkündür. Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler Ziraat Mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilir. Ziraat Bankasına kredi başvurusunda bulunmak için bir diğer yol ise 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattına bağlanmaktır.

Halkbank

Halkbank’tan kredi çekmek için tüm Halkbank şubelerine doğrudan başvurulabilir. Ayrıca bankanın internet bankacılığı kullanılarak da Halkbank’a kredi başvurusu yapmak mümkündür. Halkbank müşterisi olan kişiler Halkbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilir. Halkbank’a kredi başvurusunda bulunmak için bir diğer yol ise 0850 222 0400 numaralı Halkbank müşteri hizmetleri hattına bağlanmaktır.

Vakıfbank

Vakıfbank’tan kredi çekmek için tüm Vakıfbank şubelerine doğrudan başvurulabilir. Buna ek olarak internet bankacılığı kullanılarak da Vakıfbank’a kredi başvurusu yapmak mümkündür. Vakıfbank müşterisi olan kişiler Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilir. Vakıfbank’a kredi başvurusunda bulunmak için bir diğer yol ise 0850 222 0724 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetleri hattına bağlanmaktır.

TEB

TEB’den kredi çekmek için tüm TEB şubelerine doğrudan başvurulabilir. Buna ek olarak encazip kanalından, bankanın internet veya mobil bankacılık uygulamaları üzerinden TEB kredi başvurusu yapılabilir. TEB müşterisi olan kişiler TEB mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilir. TEB’e kredi başvurusunda bulunmak için bir diğer yol ise 0850 200 0666 numaralı TEB müşteri hizmetleri hattına bağlanmaktır.

Hangi Bankalardan Şubeye Gitmeden Kolay Kredi Çekebilirim? Masrafları Ne Kadar?

Türkiye'de faaliyet gösteren bankaların tamamından şubeye gitmeden kredi çekilebilir. Şubeye gitmeden kredi çekmek için dijital kanallar kullanılmalıdır. Dijital kanallara ek olarak bankaların çağrı merkezleri üzerinden de kolay kredi çekilebilir. Çoğunlukla bankaya gitmeden çekilen dijital krediler, banka şubelerinden alınan kredilere kıyasla daha düşük faizli ve tahsis ücreti ile dosya masrafının daha uygun olduğu görülmekle birlikte bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterir.

Kolay ve Hızlı Kredi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

En kolay kredi çekilebilecek bankalar, tüketicilerin halihazırda müşterisi olduğu bankalar olduğundan, kolay ve hızlı kredi çekmek için herhangi bir ilave belge ibraz etmek gerekmez. Kredi kullanımında kredi notu önem arz eder ancak kişilerin ve şirketlerin kredi notu Findeks üzerinden bankalar tarafından anında görüntülenebildiğinden, kredi notu ile ilgili de herhangi bir belge ibrazı olmadan kredi kullanılabilir.

Kolay ve Hızlı Kredi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kolay ve hızlı kredi çekmek için öncelikle müşterisi olunan bankalar tercih edilmelidir. Müşterisi olunan bankadan kredi çekmeyi hızlandırmak ve kolaylaştırmak için aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:

 • Kredi notu: Kolay kredi çekmek için Findeks kredi notunun 1100'ün üzerinde olması elzemken, kredi notu 1500'ün üzerinde olan kişiler çok daha kolay kredi kullanabilir.
 • Limitler ve ihtiyaç dahilinde kredi başvurusu yapmak: Daha hızlı ve kolay kredi kullanabilmek için kişilerin gelirleri ile doğru orantılı olarak kredi başvurusunda bulunmaları, yıllık gelirleri ile belirlenen toplam kredi limitleri dahilinde başvuru yapmaları önerilir. En kolay kredi başvurusu onayı almak için yalnızca ihtiyaç kadar kredi çekilmesi doğru olur.
 • Sıkılıkla kredi kullanmak: Kredi kullanımının sıklığı, kredi çekmeyi kolaylaştıran unsurlardan biridir. Daha kolay kredi kullanmak için sıkılıkla kredi kullanılması önerilir.

Kredi Notu Düşük Olunca Teminatla Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi puanı olarak da bilinen kredi notu, kişilerin finansal kurum ve kuruluşlar ile ilişkisi ve finansal güvenilirlikleri değerlendirilerek belirlenen bir puandır. Kredi notu belirli bir puanın altında olan kişilerin kredi alması çok daha zordur. Kredi notu düşük olsa bile teminatla kredi veren bankalar ise şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası

Kredi Puanı Olmadan Nasıl Kredi Alınır?

Kredi puanı olmadan kredi alabilmek için alışveriş kredisi gibi küçük miktarlarda verilen hızlı krediler tercih edilebilir. Ayrıca teminat ve ipotek gösterilerek de kredi puanına ihtiyaç olmadan kredi alınabilir. Bazı bankalar kredi puanı olmadan hiçbir şekilde kredi vermemektedir. Ancak kredi puanı olmadan kredi veren diğer bankalardan da bu şartları yerin getirmek koşuluyla kredi çekilebilir. Teminatlı ve ipotekli kredi çekebilmek için belirli bir menkul veya gayrimenkulün bankaya yasal teminat olarak verilmesi gerekmektedir.

Yüksek Kredi Nasıl Alınır?

Yüksek miktarlarda kredi çekebilmek için kredi başvurusu yapılan bankaya yüksek miktarda belgelenebilir göstermek gereklidir. Eğer belgelenebilir yüksek gelir gösterilebiliyorsa bankadan yüksek kredi almak mümkün hale gelir. Ancak yüksek kredi alabilmek için kredi puanının da yüksek olması veya en azından kabul edilebilir bir seviyede olması gerekmektedir. Kredi puanı yüksek olan ve yüksek miktarda belgelenebilir gelir gösterebilen kişilere gösterdikleri belgelenebilir gelirin dört katına kadar kredi verilebilmektedir.

En Hızlı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

En hızlı kredi veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası.
 • İş Bankası
 • ING Bank
 • TEB.