Alışveriş Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Alışveriş Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Alışveriş kredisi, acil ihtiyaç duyulan anlarda kolayca alışveriş yapabilmek için verilen bir ihtiyaç kredisi türüdür.

Alışveriş kredisi, acil ihtiyaç duyulan anlarda kolayca alışveriş yapabilmek için verilen bir ihtiyaç kredisi türüdür. Alışveriş kredisi, son derece geniş yelpazeye yayılmış sektörlerde kullanılabilir. Elektronik, tekstil, kozmetik ve küçük ev aletleri gibi pek çok alışveriş için alışveriş kredisi alınabilir. Alışveriş kredisi, özellikle taşınma veya şehir değiştirme gibi durumlarda ortaya çıkan alışveriş ihtiyaçları için sıklıkla başvurulan bir kredi türüdür. Alışveriş kredisi, ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilen bir kredi türüdür ve çoğunlukla e-ticaret siteleri ya da mağazalardan direkt olarak kullanılır.

Alışveriş Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alışveriş kredisi almak isteyen kişiler kredi karşılaştırma siteleri üzerinden, direkt olarak bankalara direkt olarak, e-ticaret siteleri üzerinden veya mağazalardan alışveriş kredisi başvurusu yapabilir. Alışveriş kredisi başvurusu yapmak için ihtiyaç kredisi başvuruları üzerinden ilerlenmelidir. Buna ek olarak bazı mağaza ve AVM’lerde bankaların alışveriş kredisi standları bulunur. Alışveriş kredisi almak için süreçler bankadan bankaya değişir. Bazı bankalar direkt olarak ihtiyaç kredisi başvuru adımlarının takip edilmesini isterken, özellikle e-ticaret siteleri ya da mağazalar ile anlaşması olan bankalardan alışveriş kredisi kullanmak için herhangi bir belge veya evrak gerekmez, yalnızca kimlik bilgileri ve kimlik doğrulama soruları ile alışveriş kredisi kullanılabilir.

Alışveriş Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Alışveriş kredisi almak için gereken şartlar şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Krediyi bankaların veya finansman kuruluşlarının anlaşmalı olduğu e-ticaret siteleri veya mağazalar aracılığıyla kullanmak
 • Kredi çekebilmek için herhangi bir engeli bulunmamak

Alışveriş Kredisi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Alışveriş kredisi çekmek için herhangi bir evrak gerekmez. Alışveriş kredisi, hızlıca çekilebilen bir kredi türü olduğu için yalnızca kimlik belgeleri ve kimlik doğrulama soruları yeterlidir.

Kimler Alışveriş Kredisi Kullanabilir?

Alışveriş kredisi kullanabilecek kişiler şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olanlar
 • Bankacılık sisteminde kara listede olmayanlar
 • Bankaların veya finansman kuruluşlarının anlaşmalı olduğu e-ticaret sitelerinden veya mağazalardan alışveriş yapanlar

Öğrenciler Alışveriş Kredisi Kullanabilir mi?

SGK kaydı olan ve gelir elde eden öğrenciler kredi kullanabilir. Normal şartlarda SGK kaydı olmayan ve gelir gösteremeyen öğrenciler pek çok krediden faydalanamaz. Ancak alışveriş kredisi daha cüzi miktara sahip hızlı bir kredi olduğu için öğrencilerin de alışveriş kredisi kullanması mümkündür.

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde pek çok banka alışveriş kredisi vermektedir. Alışveriş kredisi veren başlıca bankalar şunlardır:

 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Akbank
 • ING Bank
 • Garanti BBVA
 • QNB Finansbank
 • Fiba Banka

İş Bankası Alışveriş Kredisi

İş Bankası, alışveriş kredisi veren bankalar arasındadır. 750 TL ile 15.000 TL arasındaki tutarlar için ihtiyaç kredisi altında alışveriş kredisi veren İş Bankası, krediyi 36 aya kadar vadelendirebilmektedir. İş Bankası alışveriş kredisi, çeşitli online alışveriş sitelerinin ödeme sayfalarından veya doğrudan İş Bankasına başvuru yoluyla alınabilmektedir.

Denizbank Alışveriş Kredisi

Deniz Bank, alışveriş kredisi veren bankalardan bir tanesidir. 15.000 TL’ye kadar alışveriş kredisi veren Deniz Bank, bu krediyi ihtiyaç kredisi altında vermektedir. Deniz Banktan alınan alışveriş kredisi 36 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Deniz Bank alışveriş kredisi, Deniz Bankla anlaşmalı alışveriş merkezlerinden ve doğrudan Deniz Bank şubelerinden alınabilir.

Akbank Alışveriş Kredisi

Akbank, alışveriş kredisi veren bir bankadır. 500 TL ile 25.000 TL arasındaki alışverişler için 36 aya varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi altında alışveriş kredisi vermektedir. 3500 TL tutarının altındaki telefon alışverişlerinde ise vade sayısı en fazla 12 aydır. Akbank alışveirş kredisi kullanmak için internet alışverişlerinde ödeme yaparken Akbank alışveriş kredisi seçeneğini seçmek yeterlidir.

ING Bank Alışveriş Kredisi

ING Bankı, alışveriş kredisi veren bankalardan biridir. 500 TL ile 15.000 TL arasındaki tutarlar için ihtiyaç kredisi altında alışveriş kredisi veren ING Bank’tan alınan bu kredi 36 aya kadar vade seçeneğine sahiptir. ING Bank alışveriş kredisi, çeşitli online alışveriş sitelerinin ödeme sayfalarından veya doğrudan ING Bank şubelerine başvuru yoluyla alınabilmektedir.

Garanti Alışveriş Kredisi

Garanti Bankası, alışveriş kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. 15 bin TL’ye kadar olan alışverişlerde ihtiyaç kredisi altında 36 aya kadar varan vade seçeneğiyle alışveriş kredisi vermektedir. Bilgisayar alışverişlerinde ise vade sayısı maksimum 6’dır. Garanti Bankasından alışveriş kredisi almak için anlaşmalı ödeme sayfalarından Garanti alışveriş kredisi seçeneğini seçmek veya Garanti Bankası şubesine başvurmak yeterlidir.

QNB Finansbank Alışveriş Kredisi

QNB Finansbak, alışveriş kredisi veren bankalar arasındadır. 15.000 TL’ye kadar alışveriş kredisi veren QNB Finansbank, bu krediyi ihtiyaç kredisi altında vermektedir. QNB Finansbank alışveriş kredisi 36 aya kadar vadelendirilebilmektedir. QNB Finansbank alışveriş kredisi, çeşitli online alışveriş sitelerinin ödeme sayfalarından veya doğrudan QNB Finansbank şubelerine başvuru yoluyla alınabilmektedir.

Fiba Banka Alışveriş Kredisi

Fiba Banka, alışveriş kredisi veren bankalardan bir tanesidir. 25.000 TL’ye kadar olan harcamalarda alışveriş kredisi veren Fiba Banka, krediyi 36 aya kadar varan vadelerle taksitlendirebilmektedir. Fiba Banka alışveriş kredisi, çeşitli online alışveriş sitelerinin ödeme sayfalarından veya doğrudan Fiba Banka şubelerine başvuru yoluyla alınabilmektedir.

Alışveriş Kredisi Kaç Ay Vade ile Verilir?

Alışveriş kredisi vade sayısı, kredi türüne ve alışveriş yapılan sektöre göre değişiklik gösterebilir. Vade sayısı, kredi hesaplama işlemi için önemli bir bilgidir. Alışveriş kredisi vadeleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

BankaKredi TürüKredi Vadesi
 • Türkiye İş Bankası
İhtiyaç kredisi36 ay
 • Denizbank
İhtiyaç kredisi36 ay
 • Akbank
İhtiyaç kredisi36 ay
 • ING Bank
İhtiyaç kredisi36 ay
 • Garanti BBVA
İhtiyaç kredisi36 ay
 • QNB Finansbank
İhtiyaç kredisi36 ay
 • Fiba Banka
İhtiyaç kredisi36 ay