Kredi Kartı Başvurusu, En İyi Kredi Kartları

Kredi kartı başvuru sayfası

Kredi kartlarını karşılaştırın, en avantajlı karta anında başvurun.

 Kredi kartı, belirli limitleri bulunan ve bankalar tarafından kullanıcılara sunulan kredi alternatifi bir araçtır. Bir kredi aracı olarak kullanılan kredi kartıyla, bankalar tarafından verilen limitler dahilinde, anlaşmalı olan işyerlerinde alışveriş yapılır. POS cihazı vasıtasıyla yapılan alışverişlerde taksitlendirme imkanı bulunur.

Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı, bankalar tarafından tüketicilere sunulan ve belirli limitleri bulunan bir karttır. Bir tür borçlanma yöntemi olan bu kartla, limit dahilinde alışveriş yapılır. Aylık periyotlar halinde, ilgili ay içerisinde kullanılan borcun geri ödemesi yapılır. Herhangi bir sebeple borcun tamamını ödeyemeyecek olan kredi kartı sahipleri, borcun asgari tutarını ödeyebilir. Kredi kartı limitine görede ğişmek şartıyla asgari tutar, genellikle toplam kart borcunun %20'sine denktir. 

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Nedir?

Kredi kartı asgari ödeme tutarı, yapılması gereken minimum ödeme tutarıdır. İlgili ay içerisinde kullanılan limitin en az ne kadarının ödenmesi gerektiği, asgari tutarla belirlenir. Asgari tutarın altında ödeme yapılması durumunda borca gecikme faizi işler ve 2 aylık borç geciktirme halinde borcun tamamının ödenmesi banka tarafından talep edilir. Kredi kartı asgari ödeme tutarları aşağıdaki gibidir.

  • 25.000TL altı limiti bulunan kredi kartlarında dönem borcunun %20'si
  • 25.000TL üzeri limiti bulunan kredi kartlarında borcun %40'ı

2022 yılının Haziran ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan bir karara göre, dönem borcunun %20'si olarak hesaplanan asgari ödeme tutarına 25.000TL sınırı getirildi. 

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli nakit avans, bankalar tarafından "kredi kartı" aracılıyla sunulan bir kredi ürünüdür. Acil nakit ihtiyaçları için hızlı çözüm arayan tüketiciler, kredi kartı limitleri dahilinde taksitli nakit avans kullanır. Kullanılan taksitli nakit avans, 12 aya varan vade avantajıyla bankaya geri ödenebilir. Taksitli nakit avans kullanmak için herhangi bir başvuru ve belge ibrazı gerekmez. Hızlı reaksiyon alınması gereken durumlarda, nakit avans yaygın olarak tercih edilir. 

Kredi Kartı Aidatı Nedir?

Kredi kartı sahibi olan kullanıcıların yıllık olarak ödemeleri gereken kart ücreti, kredi kartı aidatı olarak adlandırılır. Kredi kartı aidatı, ekstre yenileme, kart yenileme gibi müşteri odaklı süreçlerin yönetilmesi amacıyla alınır. Aidatsız kredi kartı alternatifleri de bulunur. Ancak aidatsız kredi kartlarıyla kıyaslandığında, aidatlı kredi kartlarının daha avantajlı olması, tüketicilerin tercihlerini şekillendirir. Aidatsız kredi kartlarında genel olarak puan birikimi, ekstra taksit olanağı gibi avantajlar bulunmaz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Online Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limit Hesaplama Nasıl Yapılır?

Aidatsız Kredi Kartı Nedir?

Kredi Kartı Borcu Kredi Notunu Etkiler mi?

Kredi Kartı Faiz Oranı En Düşük Olan Bankalar Hangileridir?

Kredi Kartı ile Hangi Ödemeler Yapılır?

Mil Kazandıran Kredi Kartları Hangileridir?

Puan Kazandıran Kredi Kartları Hangileridir?

Kredi Kartı Asgari Ödeme Yapılmazsa Ne Olur?

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Nedir?

Kredi Kartı Yasal Borç Takibi Nedir?

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi Kartı İnternetten Alışverişe Nasıl Açılır?

Kredi Kartı Taksit Sınırı Nedir?

En İyi ve En Avantajlı Kredi Kartı Hangisidir?

Kredi Kartı CVV Kodu Nedir?

Kredi Kartı İşlem İptali Nasıl Yapılır?

Ticari Kredi Kartı Nedir?