İlk Evim Kredisi 2024

İlk Evim Kredisi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TMCB) tarafından ilk kez ev sahibi olacaklara özel geliştirilen bir kredi türüdür.

İlk Evim Konut Kredisi 2024 ile ev sahibi olmak isteyenlere düşük faiz oranları ve 180 aya varan vade süreleriyle kredi sunulması planlanıyor.

En cazip bankayı anında bulun!

İlk Evim Kredisi için Başvuru Nasıl Yapılır?

İlk Evim Kredisi başvurusu ve İlk Evim Kredisi şartları ile ilgili henüz netleştirilmiş bir bilgi yoktur. Yapılan açıklamalara göre İlk Evim Kredisi veren bankalar, yalnızca kamu bankaları olacaktır. Başvuruyla ilgili bilinen detaylar ise aşağıdaki gibidir.

  • İlk Evim projesi kredisi, yalnızca ilk defa ev sahibi olanlara sunulacak. Halihazırda bir evi bulunan kişiler İlk Evim Kredisi 2023 için başvuru yapamayacak.
  • İlk Evim Kredisi hesaplama yapılırken faiz oranı ortalama %1,20 civarında baz alınacak.
  • İlk Evim Konut Kredisi şartları arasında 180 aya varan vade yer alacak.

İlk Evim Kredisi Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

İlk Evim Konut Kredisinden yalnızca ilk kez ev sahibi olacak kişiler faydalanabilir. Halihazırda evi bulunan kişiler ilk evim kredisine başvuru yapamaz.

İlk Evim Kredisi Hangi Tarihten İtibaren Geçerli Olacak?

İlk Evim Kredisi başvuru tarihi henüz bilinmiyor. Başvuru tarihinin Cumhurbaşkanı tarafından açıklanması bekleniyor. Çalışmaları henüz devam eden kredinin yıl sonuna kadar tamamlanacağı ve Meclis’e sunulacağı tahmin ediliyor.

İlk Evim Kredisinin Standart Konut Kredisi ile Farkı Nedir?

İlk Evim Kredisinin standart konut kredisinden farklı, daha düşük faiz oranları ve daha uzun vade ile sunulmasıdır. Standart konut kredilerinde vade 120 aya kadarken İlk evim kredi hesaplama 180 aya varan vadelerle gerçekleştirilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

24 Kasım 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 16 Nisan 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi