150 Bin TL Faizsiz Evlilik Kredisi 2024

Devlet destekli, 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi, Cumhurbaşkanı tarafından geçtiğimiz aylarda açıklanan ve evlilik hazırlığı yapan çiftlere sunulacak olan bir kredidir.

En cazip bankayı anında bulun!

Faizsiz evlilik kredisi 2 yıl geri ödemesiz olacak şekilde 48 aya varan vadelerle sunulur. İlk 2 yıl boyunca geri ödeme yapılmaz. Ödemeye kredinin ikinci yılının dolmasından itibaren başlanır.

Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz evlilik kredisi başvuru süreçleri 15 Şubat 2024 tarihi itibarıyla başladı. Başvurular e-Devlet üzerinden, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesinden ( yani aile.gov.tr üzerinden) gerçekleştirilebilir. E-devlet üzerinden başvuru yapmak için Evlenecek Gençlerin Desteklenmesi Projesi üzerine arama yapmak gerekir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir?

150 bin TL evlilik kredisi, evlilik hazırlığı içerisinde olan çiftlerin nakit ihtiyaçlarını belirli bir sınıra kadar karşılamak amacıyla sunulur. 150 bin TL evlilik kredisi şartları aşağıdaki gibidir.

  • 150 bin TL kredi sınırı bulunur.
  • İlk 2 yıl ödeme yapılmaz.
  • İlk 2 yılın ardından 24 ay boyunca taksit ödemesi yapılır.
  • 150 bin evlilik kredisi şartları, başvurulan ilin ve bölgenin şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Kimlere Verilir?

Devlet destekli evlilik kredisi, 150 bin TL kredi limiti ile sunulur. 18-27 yaş aralığında bulunan ve pilot bölgelerde yaşayan kişiler 150 bin TL evlilik kredisi başvurusu yapabilir. Pilot iller Adıyaman, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya’da oluşuyor.

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Hangi Banka Veriyor?

Evlenecek olanlara faizsiz kredi verecek olan banka, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı hizmet sunan Aile ve Gençlik Bankası/Fonu’dur.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

24 Kasım 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 16 Nisan 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi