Dijital Kredi Nedir?

Dijital kredi, internet veya mobil bankacılık kanalları üzerinden kullanılan kredidir. Genellikle ihtiyaç kredilerinde kullanılan dijital kredilerde kredi kullanımı hızlıca gerçekleşir.

Dijital kredi, kredinin alınacağı finansal kuruma gitmeye gerek kalmadan internet veya mobil kanallar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerle alınan kredidir. Dijital kredinin, normal krediden hiçbir farkı yoktur. Dijital kanallar aracılığıyla alınan dijital kredi, normal bir kredi gibi kullanılabilir ve ödemeleri de dijital olarak yapılabilir. Dijital kredi kullanmak için herhangi bir evrak veya kefil gerekmez. Buna karşılık olarak dijital kredinin her banka tarafından belirlenmiş belirli bir üst sınırı bulunur. Dijital kredi veren bankaların listesi ile vade ve faiz oranları aşağıdaki gibidir.

En cazip bankayı bulup anında dijital kredi kullanın!

Dijital Kredi Nasıl Kullanılır?

Dijital kredi başvurusu, dijital kanallar aracılığıyla yapıldıktan sonra Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun İkinci Bölümü ile yasal mevzuat çerçevesinde gerekli bazı bilgilendirmeler tüketicilere gösterilir, devamında mesafeli sözleşme metinleri tüketicilere kabul ettirilir. Bu işlemin ardından başvurulan dijital kredinin onaylanması halinde kullanılacak kredi tutarı anında banka hesabına geçer.

Dijital Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dijital kredi çekmek için bankaların internet veya mobil bankacılık kanalları kullanılmalıdır. Müşterisi olunan bankanın online bankacılık kanallarına erişimi olan herkes kolayca dijital kredi kullanabilir. Şubeye gitmeden dijital kredi başvurusu yapılabilecek platformlar şunlardır.

  • İnternet bankacılığı
  • Mobil bankacılık
  • SMS (Kabul eden bankalarla sınırlı olmak üzere)
  • ATM

Dijital Kredi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Dijital kredi almak için gerekli olan şartlar şunlardır.

  • Dijital kredinin alınacağı bankanın müşterisi olmak
  • Dijital kredi alınacak olan bankada mevduat hesabı bulunmak
  • Dijital kredi başvurusunu ilgili bankanın mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden yaparak sunulacak faiz oranı, vade ve diğer sözleşme hususlarını onaylamak

Bankaların müşterisi olmayan tüketicilerin öncelikle uzaktan müşteri edinimi aracılığı ile dijital kredi veren bankaların müşterisi olması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital kredi Kimlere Verilir?

Dijital Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Garanti BBVA Dijital İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İş Bankası Dijital İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Enpara Dijital İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Dijital Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İlgili İçerikler