Taksitli Nakit Avans Hesaplama (Eylül 2023)

Taksitli nakit avans, nakit avansın taksitlendirilmiş halidir. Nakit avans olarak çekilen miktar, kredi kartının hesap kesim tarihi itibarıyla borç olarak yansır. Taksitli nakit avans hesaplama formülü kredi hesaplama ile aynıdır. Taksitli nakit avans hesaplama yapmak için aşağıdaki modül kullanılmalıdır.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Taksitli nakit avansın vade sayısı bankadan bankaya farklılık göstermek şartıyla 2 ile 12 arasında değişebilir. Kişi tercih ettiği taksit sayısını seçebilir. Seçilen taksit sayısına göre uygulanan faiz oranı değişir.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama Eylül 2023 

Taksitli çekilen nakit avans hesaplama işlemi, sıradan bir kredi hesaplama işlemi ile aynıdır. Vade sayısı, faiz oranı, BSMV ve KKDF oranları kullanılarak taksitli nakit avans hesaplama işlemi yapılabilir. Taksitli nakit avans, bankaların acil nakit ihtiyaçları için sunduğu bir kredi ürünüdür. Bankaların sunduğu limitler doğrultusunda 12 ay vade seçenekleriyle geri ödenebilir. Bankaların taksitli nakit avans veren kredi kartlarının listesi aşağdıdaki tabloda belirtilmiştir.

Güncelleme: (30.09.2023)

Nakit Avans Faiz Oranları Ne Kadar?

Nakit avans faiz oranları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından belirlenen referans nakit avans faiz oranını geçemez. Bankalar genellikle TCMB tavan faiz oranlarını kullanırken, bazı bankalar özel kampanyalar yaparak daha düşük faizli ya da sıfır faizli nakit avans seçeği sunabilirler. 30.09.2023 tarihi ve geçmiş dönemlerin TCMB tavan nakit avans faiz oranı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Taksitli Nakit Avans Gecikme Faizi Ne Kadar?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından 31290 sayı ve 31.10.2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ uyarınca bankaların nakit avans ve taksitli nakit avans işlemlerinde uygulayabilecekleri azami gecikme faizi oranı TCMB tarafından belirlenir. Geçmişten 30.09.2023 tarihine kadar olan taksitli nakit avans gecikme faiz oranları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Taksitli Nakit Avans mı Yoksa İhtiyaç Kredisi mi Daha Avantajlı?

Nasıl Taksitli Avans Kullanabilirim?

Taksitli Nakit Avans Vadesi

Taksitli Nakit Avans Faizi Oranları

Taksitli Nakit Avans Ödeme Planlaması

Taksitli Nakit Avans Borcu Ne Zaman Takibe Düşer?

Taksitli Nakit Avansın Avantajları

Taksitli Nakit Avans Faizi Var mı?

Hangi Banka Ne Kadar Taksit Yapıyor?

Bankaların Taksitli Nakit Avans Tutarları ve Taksit Aralığı

Taksitli Nakit Avans Sicili Bozar mı?

Taksitli Nakit Avans Faiz İşler mi?

Taksitli Nakit Avans Faizi Limitten Düşer mi?

Taksitli Nakit Avans Faiz Değişir mi?