Kolen Enerji Tarifeleri ve Ücretleri

Kolen Enerji İndirimli Elektrik Tarifeleri: Kolen Enerji Hakkında Bilgiler

Kolen Enerji, bir Koloğlu Holding şirketidir. 24.10.2007’de kurulmuştur.

Elektrik enerjisi üretimi yaparak toptan ve perakende elektrik satışı yapmaktadır. Kolen Enerji, CK Enerji Grubunun ortaklarındandır ve aşağıdaki ortakları ile birlikte 10 milyondan fazla abonesi bulunur:

 • Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) ve CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş.(İstanbul-Avrupa Yakası)
 • Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) ve CK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Burdur, Antalya, Isparta)
 • Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ve CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş.(Tokat, Yozgat, Sivas)

Kolen Enerjinin EPDK tarafından 03.08.2010’da verilen ETS/2679-4/1665 kodlu elektrik tedarik lisansı, 03.03.2030 tarihine kadar geçerlidir.

Kolen Enerji Kime Aittir?

Kolen Enerji, Koloğlu Holding’e aittir. Yönetim, Koloğlu aile bireylerinden oluşmaktadır. Koloğlu Holdingin temelini oluşturan Kolin İnşaat A.Ş., Koloğlu Ailesi tarafından 1977 yılında Elazığ’da kurulmuştur.

Kolen Enerji Nerededir?

Kolen Enerjinin merkezi İstanbul’dadır.

 • Kolen Enerji İstanbul adresi: Yapı Kredi Plaza C Blok K:8 Levent / İstanbul.
 • Kolen Enerji Ankara adresi: 100. Yıl, Horasan Sk. No:24, Gaziosmanpaşa, Çankaya/Ankara
 • Telefon: 444 9 556

Kolen Enerji Ne Zaman Kurulmuştur?

Kolen Enerji, Koloğlu Holding üyeleri tarafından kuruldu. Gümüşhane’de bulunan Akköy-1, AKKÖY-2 ve Aladereçam hidroelektrik santrallerinin toplam enerji kurulu gücü 345 MW, yıllık üretim kapasitesi ise 1.000 GWh ile 1.200 GWh arasında değişmektedir. Aynı bölgede bulunan Doğankent Hidroelektrik Santrali, Kürtün Hidroelektrik Santrali ve Torul Hidroelektrik Santrali ise 103,2 MW ile 263 MW kurulu güce sahiptir. Antalya-Yalnızardıç Hidroelektrik Santralinin yıllık enerji üretimi ise 98 GWh’dır. Ayrıca grubun şirketlerinden olan Hidro-Gen A.Ş.nin Manisa-Soma’da devam eden Termik Santral projesi tamamlanınca, santral toplamda 510 MW kurulu güce sahip olacak.

Kolen Enerji Elektrik Faturası Tarifeleri Nelerdir?

Kolen Enerji, serbest tüketici sınıfındaki elektrik abonelerine perakende elektrik satışı yapar. Elektrik tüketimi yıllık 1000 kWh ve üzeri olan aboneler serbest tüketicidir. Kolen elektrik tarifeleri, abonelerin aylık ödediği faturaya veya yıllık toplam tüketimine göre değişiklik gösterir.

Elektrik tarifeleri karşılaştırma listesinden karşılaştırma yaparak fatura tutarına en uygun tarifeye geçiş yapılabilir.

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

Kolen Enerji Güvence Bedeli Ne Kadardır?

Kolen Enerji güvence bedeli olarak 2 fatura teminat istemektedir. Güvence bedeli, abonelik sonlandırıldığında tüketiciye iade edilir.

Kolen Enerji ile Serbest Tüketici Avantajından Faydalanabilir miyim?

Serbest tüketici yönetmelikleri gereği 2023 yılı için 1000 kWh ve üzeri elektrik tüketen aboneler Kolen Enerjiye geçiş yapabilir. Serbest tüketici olmak için herhangi bir başvuruya gerek yoktur, EPDK’nin belirlediği yıllık elektrik tüketim limitini geçen her abone serbest tüketici sınıfına dahil olur.

Kolen Enerjiye geçiş yapan her serbest tüketici, avantajlı fiyatlardan elektrik kullanır ve çeşitli fırsatlardan yararlanabilir.

Kolen Enerji Elektrik Faturasında Abone Numarası Nerede Yazar?

Kolen elektrik faturası abonelik numarası, fatura numarası vb. bilgiler içerir. Elektrik faturası içindeki tüm gider kalemleri her faturada açıkça belirtilir. Faturadan faturaya değişiklik göstermekle birlikte her faturada sayaç numarası ve abone numarası yazar.

Kolen Enerji Tedarik Şirketi Hangi Bölgelerde Elektrik Tedarik Eder?

Kolen elektrik tüm Türkiye’ye elektrik tedarik eder. Türkiye’nin neresinde olursa olsun her serbest tüketici Kolen Enerjiye geçiş yapabilir.

Kolen Enerji Elektrik Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Serbest tüketici yönetmelikleri gereği 2023 yılı için 1000 kWh ve üzeri elektrik tüketen aboneler Kolen Enerjiye geçiş yapabilir.

Kolen Enerjiye abonelik başvurusu yapabilmek için gerekli koşullar şunlardır:

 • Elektrik abonesi olmak gereklidir.
 • Görevli elektrik tedarikçisindeki abonelik sınıfı serbest tüketici olmalıdır.

Kolen Enerjiye elektrik abonelik başvurusu yapmak için serbest tüketici olmak yeterlidir.

encazip.com’da başvuru yaparak Kolen Enerjiye abonelik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

Kolen Enerji Elektrik Faturası E-posta veya Telefon ile Alınabilir mi?

Kolen Enerji elektrik faturası e-posta veya telefon ile alınabilir. Fatura ve önemli bilgilendirmeler Kolen abonelerine, e-posta ve sms ile iletilir. Bunun için herhangi bir talep oluşturmaya gerek yoktur. Kolen Enerjide fatura sistemi şeffaftır, internet üzerinden Kolen fatura sistemine girerek önceki faturalara ulaşılabilir.

Kolen Enerji Elektrik Faturası SMS İptali Nasıl Yapılır?

Kolen elektrik faturası sms iptali Kolen Enerjinin çağrı merkezinden yapılır. Kolen Enerji elektrik faturası SMS iptali için Kolen Enerji çağrı merkezi aranabilir veya Kolen Enerji web sitesindeki online işlemler bölümünden giriş yaparak sms iptal talebi iletilebilir.

Kolen Enerji Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kolen Enerjide borç yapılandırma seçeneği bulunmamaktadır.

Kolen Enerji Hakkında Kurumsal Bilgi ve Merak Edilenler

Kolen Enerji, Kuloğlu Holding’e aittir. Gümüşhane’deki ve Antalya’daki kurulu HES gücü ile perakende elektrik satışı yapmaktadır. Manisa’da tamamlanması beklenen bir HES projesi daha sürdürülmektedir. Koloğlu Holding’in elektrik enerjisi ticareti ile toptan ve perakende elektrik satışından sorumludur. Grup şirketleri arasında Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş., Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş., Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş., İGA Havalimanı A.Ş., İzmirgaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ve Teos Marina A.Ş. gibi köklü isimler bulunmaktadır.

Kolen Enerji İş İlanlarını Nerede Yayınlar?

Kolen Enerji, iş ilanlarını linkedin aracılığıyla yayınlar.

Kolen Enerji Elektrik Tedarikçisi CEO'su Kimdir?

KOLOĞLU Holding Kolin Enerji grubu CEO'su Cantekin Dinçerler’dir. Kolen Elektrik Genel Müdürü ise Kaya Uğur Karayurt’tur.

Kolen Enerji Şirketi Sosyal Medya Hesapları Nedir?

Kolen Enerjinin sosyal medya hesapları aşağıda belirtilmektedir:

 • Linkedin: /company/kolen-elektri̇k
 • İnstagram: @kolenelektrik
 • Facebook: /kolenelektrik
 • Twitter: @kolenelektrik

Kolen Enerji İletişim Numarası Nedir?

Kolen Enerji iletişim numarası 444 9 556'dır.

Türkiye'de Kaç Kolen Enerji Şubesi Vardır?

Ankara, İstanbul, İzmir ve Eskişehir’de bayileri bulunmaktadır. Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermektedir ve encazip.com aracılığıyla kolaylıkla Kolen Enerjiye geçiş yapılabilir.

Kolen Enerjiye Benzer ve Rakip Diğer Elektrik Tedarikçileri

Kolen Enerjiye benzer ve rakip diğer elektrik tedarikçileri şunlardır: