Kayseri Elektrik Abonelik İşlemleri KEPSAŞ

Kayseri Elektrik Perakende Satış A.Ş. | KEPSAŞ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan ve 01 Ocak 2013 tarihi itibarı ile yürürlüğe giren, elektrik enerjisinin dağıtım faaliyetleri ile perakende satış hizmetlerinin birbirinden ayrı tüzel kişilikler tarafından gerçekleştirilmesi kararı üzerine KCETAŞ dağıtım faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Ancak perakende satış hizmetlerini gerçekleştirebilmek adına KEPSAŞ Kayseri Elektrik kurulmuştur.

KCETAŞ Hakkında

Ülkemizin önde gelen elektrik enerjisi üretim ve dağıtım kuruluşları arasında yer alan KCETAŞ, Türkiye’nin ilk özel elektrik dağıtım şirketidir. İmtiyaz sözleşmesini 1926 yılında imzalamış olan şirket, 1928’den bu yana Kayseri’de faaliyet göstermektedir.

KCETAŞ, kendi imkânlarıyla tesis ettiği Dizel Elektrik Santrali, Bünyan Hidroelektrik Santrali ve Sızır Hidroelektrik Santrallerini elektrik üretimi sağlayabilmek ve bölgesine kesintisiz elektrik dağıtımı yapabilmek adına kurmuştur. Şirket, yine kendi imkânlarıyla elektrik enerjisinin dağıtımını gerçekleştirebilmek için nakil hatları ve dağıtım şebekeleri de kurmuştur. Kurmuş olduğu bu nakil hatları ve dağıtım şebekeleri sayesinde bölgeye enerji sağlayan KCETAŞ, 50 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetlerinin ardından 1982 yılında tesis etmekte olduğu bütün santral ve hatları Türkiye Elektrik Kurumu’na (TEK) bedelsiz olarak devretmiştir.

1984 yılına gelindiğinde ise KCETAŞ, 50 yıl boyunca gerçekleştirdiği başarılı hizmetlerine binaen bölgenin görevli elektrik dağıtım şirketi olabilmek adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bildiride bulunmuş ve gerekli onayların alınmasının sonrasında 01.03.1990 tarihinden itibaren bölgenin dağıtım faaliyetlerini gerçekleştirmek adına görevlendirilmiştir.

Ülkemizdeki ilk özel dağıtım şirketi olması nedeniyle, 2004 yılında gerçekleştirilen özelleştirilme kapsamına alınmamıştır. KCETAŞ özelleştirilmeksizin bölgenin elektrik dağıtım ve perakende satış hizmetlerini gerçekleştirmeye devam etmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Kime Aittir?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Nerededir?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Ne Zaman Kurulmuştur?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Faturası Tarifeleri Nelerdir?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Güvence Bedeli Ne Kadardır?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik ile Serbest Tüketici Avantajından Faydalanabilir miyim?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Faturasında Abone Numarası Nerede Yazar?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Hangi Bölgelerde Elektrik Tedarik Eder?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Faturası E-posta veya Telefon ile Alınabilir mi?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Faturası SMS İptali Nasıl Yapılır?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik CEO'su Kimdir?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Hakkında Kurumsal Bilgi ve Merak Edilenler Nelerdir?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Sosyal Medya Hesapları Nedir?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik İletişim Numarası Nedir?

KEPSAŞ Kayseri Elektrik'e Benzer ve Rakip Diğer Elektrik Tedarikçileri Hangileridir?