Ticari Elektronik İleti İzni Hakkında Bilgilendirme

Cazip Enerji Ticareti Anonim Şirketi, Cazip Enerji Holdings ve grup şirketleri tarafından gönderilecek iletiler için izin metni.
Ticari Elektronik İleti İzin Metni  | encazip

encazip.com internet sitesini ziyaretim sırasında ve başvuru esnasında verdiğim veya Cazip Enerji Ticareti A.Ş. ve Grup Şirketleri nezdinde bulunan iletişim bilgilerim aracılığı ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş. ve Grup Şirketleri’ne ve/veya işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin çeşitli ve yeni ürün-hizmetlerin tanıtım ve pazarlanması amacıyla ve genel/özel imkanların duyurulması için Cazip Enerji Ticareti A.Ş. ve Grup Şirketleri’nce tarafıma 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ( “Kanun”) ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik ( “Yönetmelik”) çerçevesince ticari elektronik iletiler gönderilmesine reddetme hakkımı kullanıncaya kadar süresiz olarak geçerli şekilde onayım olduğunu kabul ederim.

Yönetmelik uyarınca 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamındaki tedarikçilerin abone ve kullanıcılarına; münhasıran kendi hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak ya da işletmesini tanıtmak amacıyla gönderdiği ticari elektronik iletiler istisna kapsamındadır. Bu sebeple yukarıda verdiğim onayın abonesi/kullanıcısı olduğum tedarikçi şirkete verdiğim kendi ürün ve hizmetlerinin tanıtımına ilişkin onaydan bağımsız ve ayrı bir onay olduğunu ve reddetme hakkımı kullanarak Kanun ve Yönetmelik kapsamında işbu metin ile vermekte olduğum onayı iptal etsem bile abonesi olduğum işletmeciye verdiğim onay dahilinde, bu işletmeciden kendi mal ve hizmetlerine ilişkin tanıtım, pazarlama vb. amaçları içeren ticari elektronik ileti gelebileceğini, işbu ticari elektronik iletileri de ayrıca reddetme imkanım olduğunu bildiğimi kabul ederim.

İlgili İçerikler

15 Eylül 2020 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 18 Ekim 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi