Enpara %0 Faizli İhtiyaç Kredisi

Enpara'nın Yeni müşterilere özel %0 faizli ihtiyaç kredisi fırsatını kaçırmayın!
Enpara %0 Faizli İhtiyaç Kredisi | encazip

Enpara 0 Faizli İhtiyaç Kredisini Nasıl Alabilirim?

Enpara 0 faizli kredi için ilk defa Enpara müşterisi olacak kişiler başvuru yapabilir. Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken istenen kredi tutarı ve vade belirlenir. Banka başvuruyu değerlendirirken kişiye özel kredi teklifleri sunar. Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi koşulları karşılanıyorsa başvuru kabul edilir ve kredi almaya hak kazanılır.

Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi ve vadesi için yeterli kredi notuna ve belgelenebilir gelire sahip olan kişilerin başvuruları 8 iş saati içerisinde sonuçlandırılır. Başvuru sonucu olumlu olan kişiler, kredi sözleşmesini ve planını inceleyebilmek için Enpara cep uygulamasını kullanabilir. Sözleşme ve ödeme planını onaylayan kişiler, anında kredi avantajından faydalanabilir. Onay verildikten sonra kredi tutarı doğrudan kişilerin hesabına aktarılır.

Enpara 0 Faizli İhtiyaç Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Enpara sıfır faizli kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle bankanın müşterisi olmak gerekir. Banka müşterisi olmak için Enpara dijital bankacılık kanalları ya da karşılaştırma siteleri tercih edilebilir. Enpara.com üzerinden banka müşterisi olacaklar sağ üst köşede yer alan “Enparalı ol” butonuna tıklayarak müşteri olma sürecini başlatır ve ardından şu adımları takip eder.

 • Öncelikli başvuru amacı seçilir (EFT/Havale ve fatura ödemelerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmek, masrafsız ve düşük faizli kredi kullanmak, avantajlı mevduat faiz oranlarından faydalanmak gibi seçenekler bulunur.)
 • “Masrafsız ve düşük faizli kredi kullanmak” seçeneği tıklanınca hesaplama sayfasına yönlendirilir.
 • Hesaplama sayfasında istenen kredi tutarı ve vade girildikten sonra başvuru yapılır.

Enpara 0 Faizli İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi limiti ve başvurusu değerlendirilirken bazı koşullar göz önünde bulundurulur. Bu koşullar aşağıdaki gibidir.

 • Düzenli ve belgelenebilir gelir, ihtiyaç kredisi başvurusu değerlendirilirken dikkate alınan önemli bir kriterdir. Mevcut düzenlemelere göre kişinin kullanacağı kredinin aylık taksit tutarı, belgelenebilir aylık gelirinin yarısından fazla olamaz. Örneğin aylık 10.000TL kazanan bir kişi, aylık taksiti en fazla 5.000TL olan bir krediyi kullanabilir.
 • Yeterli kredi notuna sahip olmak kredi başvurusu değerlendirilirken dikkate alınan bir diğer önemli kriterdir. Kredi notu 0-1900 puan aralığında bulunur. 1-699 puan aralığı çok riskli olarak kabul edilir. 700-1099 puan aralığı orta riskli olarak kabul edilir. 1100-1499 puan aralığı az risklidir. 1500-1699 puan aralığı “iyi” olarak kabul edilir. 1700 ve üzeri ise çok iyi olarak kabul edilir. Genellikle 1100 ve üzeri olanların kredi başvuruları olumlu sonuçlanır. Olumlu sonuç için belgelenebilir gelirin de yeterli olması gerekir.

Belgelenebilir gelir ve yeterli kredi notuna sahip olmak Enpara için geçerli olan Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi koşulları arasında yer alır. Diğer bankalar tarafından farklı koşullar da belirlenebilir.

Enpara 0 Faizli İhtiyaç Kredisi Limiti Ne Kadar?

Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi limiti 10.000TL’dir. 10.000TL’lik Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi 6 aya varan vade seçenekleriyle alınabilir. Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi vadesi en fazla 6 aydır. 6 aydan daha kısa vadelerde de kredi başvurusu yapılabilir. Kredi kullanımı esnasında herhangi bir dosya masrafı ödenmez. Gerek Enpara 0 faizli kredi gerekse de bankanın düşük faizli diğer kredileri dosya masrafı olmadan kullanıcıya sunulur. Enpara ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken şubeye gitme mecburiyeti bulunmaz.

Enpara 0 Faizli İhtiyaç Kredisi İçin Herhangi Bir Masraf Var mı?

Enpara bünyesinde sunulan ihtiyaç kredilerinde dosya masrafı bulunmaz. Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi masrafı yoktur. Banka müşterileri, faiz ve dosya masrafı ödemeden sıfır faizli, masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi limiti en fazla 10.000TL’dir. 10.000TL’yi geçmemek şartıyla istenen tutarda Enpara faizsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Enpara sıfır faizli ihtiyaç kredisi vadesi ise 6 aydır. 6 ayı geçmemek şartıyla vade süresi kişinin tercihine göre değişiklik gösterebilir.

Enpara 0 Faizli İhtiyaç Kredisi Onaylandıktan Sonra, Kredi Ne Zaman Hesabıma Aktarılır?

Enpara 0 faizli kredi başvurusu değerlendirilirken iki koşul dikkate alınır. Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi koşulları şunlardır.

 • Yeterli belgelenebilir gelire sahip olmak: Kredi başvurusu değerlendirilirken kişinin belgelenebilir geliri dikkate alınır. Aylık belgelenebilir düzenli gelirin yarısı tutarında kredi taksiti belirlenir. Örneğin aylık kazancı 20.000TL olan bir kişi, aylık taksiti en fazla 10.000TL olan bir kredi tutarı için başvuru yapabilir.
 • Yeterli kredi notuna sahip olmak: Kredi notu, bütün kredili ürün başvurularında dikkate alınır. Kişinin ödeme geçmişi, mevcut ödeme alışkanlıkları, kredili ürün kullanım durumu ve mevcut taksitleri kredi notunu doğrudan etkiler. Ödemelerini düzenli yapan kişiler yüksek kredi notuna sahip olurken ödeme alışkanlığı edinmemiş kişiler daha düşük kredi notuna sahip olur. Kredi notu 0-1900 puan aralığında bulunur ve genellikle 1100 üzeri kredi notuna sahip olmak kredi başvurularının olumlu sonuçlanmasını sağlar. İstenen kredinin tutarı, kredi notunu da etkileyebilir.

Kredi notu ve belgelenebilir geliri istediği kredi tutarı için yeterli olan kişilerin Enpara faizsiz kredi başvurusu en fazla 8 iş saati içerisinde sonuçlandırılır. Enpara.com müşterisi olanlar, kredi sözleşmesini ve ödeme planını cep şubesinden onaylayarak anında kredi kullanabilir.

Daha Önce Enpara'da Hesabım Vardı, Tekrar 0 Faizli İhtiyaç Kredisi Alabilir miyim?

Enpara sıfır faizli ihtiyaç kredisi başvurusu değerlendirilirken kişinin ilk defa banka müşterisi olmasına dikkat edilir. İlk defa Enpara.com müşterisi olacak kişiler, 10.000TL’ye varan faizsiz ihtiyaç kredisini 6 aya kadar taksitle alabilir. Zaten enpara.com müşterisi olanlar ise düşük faizlerle masrafsız kredi başvurusu yapabilir. Enpara 0 faizli ihtiyaç kredisi masrafı bulunmadığı gibi faizli kredilerde de dosya masrafı ödenmez.

Enpara'nın Diğer İhtiyaç Kredisi Seçenekleri Nelerdir?

Enpara ihtiyaç kredisi seçenekleri faizli ve faizsiz olmak üzere iki adettir. İlk defa enpara.com müşterisi olanlar, Enpara 0 faizli kredi seçeneğinden faydalanabilir. Mevcut Enpara müşterileri ise düşük faizli, masrafsız kredi seçeneklerini değerlendirebilir. İhtiyaç kredisi aynı zamanda şu alt kredi türlerinden de oluşur.

 • Alışveriş Kredisi: Bir ihtiyaç kredisi türüdür. Alışveriş ihtiyaçlarını finanse etmek isteyen kişiler, ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir.
 • Bayram Kredisi: Bayram öncesi artan masraflar kişilerin maddi açıdan sıkışmasına sebep olabilir. Bayram kredisi, bayram öncesi maddi sıkışıkları gidermek amacıyla sunulur.
 • Borç Kapatma Kredisi: Borç kapatma kredisi bir tür ihtiyaç kredisidir. Farklı bankalarda ya da farklı kanallarda borcu bulunan kişiler, bütün borçlarını tek bir kredi altına birleştirebilir. Borç kapatma kredisi, kişinin borcunu daha düşük taksitlerle daha geniş bir vade aralığına yaymasını sağlar.
 • Evlilik Kredisi: Bankalar evlenmek isteyen çiftlere düşük faiz oranlarıyla evlilik kredisi seçeneği sunar.

İlgili İçerikler

11 Mart 2024 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 8 Mayıs 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi