Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Vangölü Elektrik Dağıtım Şirketi (VEDAŞ) Hakkında

  • VEDAŞ, 2012 yılında gerçekleştirdiği 3,9 milyar kWh miktarındaki elektrik dağıtımı ile, Türkiye’de dağıtılan toplam elektrik miktarının %5,3’ünü karşılamıştır. 2014 yılına gelindiğinde ise 1.598.026 mWh elektrik tüketilmiş, bu tüketimin yaklaşık olarak 160 bin kWh kadarını serbest tüketiciler tüketmiştir.
  • Özellikle ülkemizin doğu bölümünde kayıp kaçak oranının yüksek olması, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş’nin faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmesine engel olmaktadır.
  • Gerçekleştirilen faaliyetlerin daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi adına VEDAŞ kayıp kaçak ile mücadele kapsamında ilk aşamada teknik kayıpların azaltılmasını hedeflemiştir. Bu kapsamda problemli hatların tespit edilmesini sağlamış ve bu problemlerin önüne geçmeye çalışmıştır.
  • Elektrik dağıtım şirketleri, elektrik satışı yapamaz. Elektrik tedarik şirketleri ve elektrik dağıtım şirketleri birbirinden ayrı sorumluluklara sahiptir.

Vangölü Elektrik Dağıtım Bölgesi Yıllara Göre Elektrik Tüketim Grafiği

Aşağıdaki grafikte (VEDAŞ Elektrik Dağıtım Grafiği) Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin 2018 yılından itibaren abonelerine sağladığı elektrik gücü verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 20 Haziran 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi