Sepaş Enerji (Sakarya Elektrik Perakende Satış)

4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri çerçevesinde ülkemizde elektrik enerjisinin dağıtımı ve perakende satışı faaliyetlerinin birbirinden ayrıştırılarak ayrı tüzel kişilikler tarafından yürütülmesi gerekliliği kararı alınmıştır. Sepaş Enerji, 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren elektrik enerjisinin dağıtım faaliyetlerini gerçekleştiren Sakarya EDAŞ şirketinden ayrılarak yalnızca elektrik perakende satış faaliyetlerini gerçekleştirmeye yönelik olarak hizmet vermeye başlayabilmek adına kurulmuş bir elektrik tedarik şirketidir.
Sepaş Enerji Elektrik Tarifeleri 2024 | encazip

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Faaliyete başlama tarihi uzun bir süre önce olsa da Sepaş Enerji, Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu tarafından 1 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan yönetmelik uyarınca dağıtım şirketinden ayrılmış ve elektrik tedarik faaliyetlerine Sepaş Enerji markası ile devam etmeye başlamıştır. Bir görevli elektrik tedarikçisiolarak Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerinin görevli elektrik tedarikçisiolmasının yanısıra, yüksek sermayesi ve dinamik yapısı ile Türkiye’nin 81 iline elektrik tedarik hizmeti vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 18 Nisan 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi