Meram Elektrik Satış A.Ş. (Mepaş Enerji)

2004/22 sayılı Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla özelleştirme kapsamına alınan MEDAŞ, Alarko Holding ve Cengiz Holding tarafından satın alınmıştır. 2013 yılında elektrik dağıtım ile elektrik tedarik faaliyetlerinin birbirinden ayrılması ile birlikte Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Mepaş Enerji) kurulmuştur. Şirket, Konya, Aksaray, Karaman, Nevşehir, Niğde ve Kırşehir illerinin görevli elektrik tedarik şirketidir.
Mepaş Enerji Hakkında Genel Bilgiler | encazip

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Meram Elektrik, perakende satış lisansına sahiptir. MEPAŞ, 20 Kasım 2013 tarihinde tescil edilmiş ve 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren görevli olduğu bölgede elektrik enerjisinin perakende satış faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Mepaş Enerji, görev bölgeleri arasında 8 numaralı bölgeye elektrik perakende satışını gerçekleştirmektedir. Bölgesinde 01.10.2013 tarihinden bu yana MEPAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. unvanıyla faaliyetlerini sürdüren şirket, bölgesinin görevli elektrik tedarikçisi olmanın yanı sıra özel tedarikçi vasfıyla da tüm Türkiye’ye elektrik enerjisinin perakende satışını gerçekleştirmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Ekim 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi