Çoruh Elektrik (Çoruh EDAŞ) Dağıtım Şirketi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Giresun’da elektrik dağıtımı görevini yerine getiren Çoruh Elektrik Dağıtım, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) belirlediği faaliyet esaslarına göre hizmetini sürdürmektedir. 01.09.2006 yılında EPDK'dan aldığı dağıtım lisansıyla bölgede 30 yıllığına hizmet verecek olan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. iletimden aldığı elektriği perakende olarak dağıtmakla yükümlüdür.
Çoruh (EDAŞ) Elektrik Dağıtım Şirketi

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi (Çoruh EDAŞ) Hakkında

  • Çoruh Elektrik, 33.202 km2’lik bir alanda 2014 yılı itibariyle yaklaşık 1.850 milyon kişiye aktif olarak hizmet vermektedir.
  • Hizmet verdiği bu nüfus içerisinde de 1.200 milyon aboneye sahiptir. 2014 yılında yaklaşık 3.184 milyar kWh elektrik dağıtımında bulunmuştur.
  • Bölgedeki kayıp/kaçak oranını da 2008 yılından bu yana düşerek yaklaşık %9.05’lik bir orana ulaşmıştır.
  • Elektrik dağıtım şirketleri elektrik satışı yapamaz. Elektrik tedarik şirketleri ve elektrik dağıtım şirketleri birbirinden ayrı sorumluluklara sahiptir.

Çoruh Elektrik Dağıtım Bölgesi Yıllara Göre Elektrik Tüketim Grafiği

Aşağıdaki grafikte (Çoruh Elektrik Dağıtım Grafiği) Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin 2018 yılından itibaren abonelerine sağladığı elektrik gücü verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 21 Haziran 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi