Çoruh Aksa Elektrik

4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın belirlemiş olduğu faaliyet esaslarına göre hizmetlerini sürdüren Çoruh Aksa Elektrik Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerini kapsayan Çoruh dağıtım bölgesinde hizmet vermektedir.
Çoruh Aksa Elektrik Abonelik İşlemleri

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Çoruh Aksa Elektrik Hakkında

Çoruh Aksa, 29.221 kilometre kare alanda 1.850 milyon aboneye elektrik enerjisinin perakende satışını gerçekleştirmektedir. 2014 yılında ise Çoruh Aksa yaklaşık 2.530 milyar kWh elektrik satışında bulunmuştur. Tüm Türkiye’de perakende elektrik satışı gerçekleştirebilen Çoruh Aksa, serbest tüketicilere indirimli elektrik satmaktadır. Ayrıca Çoruh Aksa Elektrik, hizmet verdiği bölgede serbest tüketici adayı olmayan abonelere elektrik temin etme görevini yerine getirmektedir. Serbest tüketici olmasına rağmen farklı elektrik tedarik firmalarından elektrik temin etmeyen tüketicilerin de son kaynak tedarikçiliğini yapmaktadır.

Günümüzde özelleştirilme sonrasında Aksa Elektrik bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çoruh Aksa, bölgenin görevli elektrik tedarikçiliği görevini üstlenmiştir. 2012 yılında aldığı perakende satış lisansı ile faaliyetlerini sürdüren Çoruh Aksa, 2014 yılında lisansının yenilenmesi sayesinde 2036 yılına kadar bölgenin görevli elektrik tedarikçisi olarak hizmet verecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 19 Haziran 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi