27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Ekim 2023

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

CK Akdeniz Enerji Hakkında

Boğaziçi, Uludağ ve Çamlıbel dağıtım bölgelerinde hizmet veren CK Enerji, Akdeniz dağıtım bölgesiyle birlikte toplam 4 bölgede, 11 ilde 10 milyonu aşkın müşteriye hizmet vermektedir. CK Akdeniz Elektrik ise Akdeniz dağıtım bölgesinde 1.7 milyon tüketiciye hizmet vermektedir. Türkiye’de satılan enerjinin %4’ünü karşılayan CK Akdeniz Elektrik, 2012 yılında yaklaşık 7 milyar kWh elektrik satışında bulunmuştur.

01.07.2013 tarihinden bu yana bölgenin elektrik enerjisinin ticaretini gerçekleştiren CK Akdeniz Elektrik bölgenin görevli elektrik tedarikçisi vasfıyla serbest tüketici olmayan yani 2024 yılı baz alındığında 178 TL altında kalan tüketim değerine sahip tüketicilere elektrik temin etmekle görevlidir.

Ayrıca şirket, son kaynak tedarikçisi vasfıyla da serbest tüketici adayı olan fakat henüz elektrik tedarikçisi değişikliği yapmamış olan tüketicilere elektrik temin etmektedir. Tüm Türkiye’de bölge ayrımı olmadan da serbest tüketici olan abonelere indirimli elektrik satışında bulunabilen CK Akdeniz Elektrik, sektörde yüksek pazar payına sahip şirketlerdendir.

Sıkça Sorulan Sorular

CK Akdeniz Elektrik Tarihçesi ve Özelleştirme Süreci Nasıl Gelişmiştir?

CK Akdeniz Elektrik’in Kuruluşu Ne Zaman Olmuştur?

CK Akdeniz Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

CK Akdeniz Elektrik Abonelik Ücreti 2024 Ne Kadar?

CK Akdeniz Abonelik İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

CK Akdeniz Elektrik Tarifeleri Hangileridir (Mart 2024)?

CK Akdeniz İletişim Bilgileri Nedir?

İlgili İçerikler