Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketi (ÇEDAŞ) Hakkında

  • Türkiye’deki 21 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde hizmet vermektedir. 6 numaralı elektrik dağıtım bölgesinde görevli olan ÇEDAŞ, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen dağıtım lisansıyla bölgede dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. ÇEDAŞ, bugün yaklaşık 52.789 kilometrekarelik bir alanda yaklaşık 1 milyon aboneye, 2,6 milyar kWh elektrik dağıtımı yapmaktadır.
  • 15 Temmuz 1970 tarihinde ülkemizin ihtiyacı bulunan elektriğin üretim, iletim, dağıtım ve ticaretinin koordineli bir halde yerine getirilmesi ve mevcut dağınık yapıyı ortadan kaldırmak amacıyla Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kurulmuştur. 1994 yılına kadar hizmetlerini sürdüren Türkiye Elektrik Kurumu, aynı yıl Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş. (TEAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) olarak ikiye ayrılarak yeniden yapılanmıştır. Dağıtım hizmetlerinin TEDAŞ’a verilmesiyle tüm Türkiye’deki dağıtım faaliyetleri TEDAŞ sorumluluğuna geçmiştir.
  • TEDAŞ’ın 02.04.2004 tarih ve 2004/22 sayılı ÖYK Kararı ile kapsam ve programa alınmasıyla Türkiye 21 dağıtım bölgesine ayrılmıştır. Günümüzde aktif hizmet veren elektrik dağıtım şirketleri toplam 21 tanedir. ÇEDAŞ da bu dağıtım şirketlerinden bir tanesidir.
  • Elektrik dağıtım şirketleri, elektrik satışı yapamaz. Elektrik tedarik şirketleri ve elektrik dağıtım şirketleri birbirinden ayrı sorumluluklara sahiptir.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Bölgesi Yıllara Göre Elektrik Tüketim Grafiği

Aşağıdaki grafikte (ÇEDAŞ Elektrik Dağıtım Grafiği) Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin 2018 yılından itibaren abonelerine sağladığı elektrik gücü verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Şirketi Hangi Bölgelerden Sorumludur?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Şirketi Elektrik Tüketim Dağılımı Nedir?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Sistemi Kullanıcı Sayıları Nedir?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Kalite Göstergeleri Nedir?

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketi Bölgesindeki Kaçak Elektrik Kullanım Oranları Nedir?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Şirketi Kurumsal Bilgileri Nedir?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Şirketi Sahibi Kimdir ve Ne Zaman Kurulmuştur?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Şirketi Nerededir?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Şirketi İletişim Numarası Nedir?

Çamlıbel Elektrik (ÇEDAŞ) Dağıtım Şirketi Genel Müdürü Kimdir?

İlgili İçerikler