Akedaş

Şirket EPDK tarafından 2012 yılı sonunda alınan ve 2013 yılı itibariyle uygulanan kararlar neticesinde perakende satış faaliyetlerini birbirinden ayırmıştır. 01.01.2013 tarihi itibariyle dağıtım faaliyetlerinin perakende satış faaliyetlerinden ayrılmasıyla Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş kurulmuştur. Dolayısı ile Akedaş EDAŞ, tüm dağıtım çalışmalarını kendi bünyesinde sürdürmeye devam ederken, perakende satış hizmetlerini ise kurulmuş olan AKEDAŞ Perakende Elektrik Satış A.Ş.’ye devretmiştir. Bundan böyle mevcut bölgenin dağıtım şirketi AKEDAŞ EDAŞ, görevli elektrik tedarikçisi ise AKEDAŞ EPSAŞ olmuştur.
Akedaş Perakende Elektrik Satış A.Ş.

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Akedaş EPSAŞ Hakkında

1997 yılında Yatırımcılar Konsorsiyumu; KİPAŞ K.MARAŞ İPLİK PAMUK SAN. TİC. A.Ş., ARSAN TEKSTİL TİC. SAN. A.Ş., NAZAR TEKSTİL TİC. SAN.A.Ş., İSKUR TEKSTİL ENERJİ TİC. SAN.A.Ş., KURTEKS TEKSTİL ENERJİ TİC. SAN.A.Ş. ve FARSAN İNŞ. TEKS. SAN. TİC. A.Ş., yürütülen özelleştirme sürecinde Adıyaman-Kahramanmaraş bölgesindeki elektrik faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla yapılan ihaleyi kazanmış ve AKEDAŞ EDAŞ’ı kurmuştur. Konsorsiyum, ilerleyen yıllarda enerji piyasasında gerçekleşen yeni düzenlemeler çerçevesinde lisanslarını ve anlaşmalarını yeniden yapılandırmış ve 01.01.2011’de bölgede işletmeyi devralmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 20 Haziran 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi