Akdeniz Elektrik (AEDAŞ) Dağıtım Şirketi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin hissedarı olduğu Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi, Özelleştirme Yüksek Kurulunun 02.04.2004 tarihli ve 2004/2 sayılı kararıyla özelleştirme kapsamına alınmıştır.
Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi | encazip

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş, 28.05.2013’ten itibaren Cengiz Holding ve Kolin İnşaat ortaklığı bünyesinde hizmet vermeye devam etmekte ve Antalya, Isparta ve Burdur şehirlerinde görevli elektrik dağıtım şirketi olarak hizmet vermektedir.

Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi (AEDAŞ) Hakkında

  • Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. yaklaşık 2,3 milyon abonesine, elektrik dağıtımı yapmaktadır. Sürdürülebilir elektrik hizmeti sağlamak dağıtım şirketlerinin görevidir. Bu nedenle Akdeniz Elektrik Dağıtım, dağıtım altyapısının bakımı ve güçlendirilmesi için teknolojik yatırımlar gerçekleştirmiştir ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.
  • Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Antalya, Isparta ve Burdur bölgesine elektrik dağıtmakla yükümlüdür.
  • Elektrik dağıtım şirketleri, elektrik satışı yapamaz. Elektrik tedarik şirketleri ve elektrik dağıtım şirketleri birbirinden ayrı sorumluluklara sahiptir.

Akdeniz Elektrik Dağıtım Bölgesi Yıllara Göre Elektrik Tüketim Grafiği

Aşağıdaki grafikte (AEDAŞ Elektrik Dağıtım Grafiği) Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin 2018 yılından itibaren abonelerine sağladığı elektrik gücü verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 7 Şubat 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi