Vangölü (VEDAŞ) Elektrik Borç Sorgulama ve Fatura Ödeme

Vangölü Elektrik fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Vangölü Elektrik fatura ödeme işlemleri VEPSAŞ, Van, Hakkari, Bitlis, Muş illerinde bulunan ödeme merkezlerinden gerçekleştirilebilmektedir. Anlaşmalı bankaları mevcut olmayan Vangölü Elektrik fatura ödeme işlemlerinizi Vangölü Elektrik müşteri hizmetleri merkezleri aracılığıyla ödeyebilmeniz mümkündür.

Vangölü Elektrik bölgesi müşterileri de tedarikçi değiştirebilir.

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen Vangölü Elektrik dağıtım bölgesindeki tüketiciler, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Vangölü Elektrik Borç Sorgulama

Vangölü Elektrik abonelerinin fatura borç sorgulama işlemlerini kolaylıkla öğrenebilmesini sağlayan uygulaması mevcuttur. Sorgulama işlemlerinizi internet erişimi olan her yerden online bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunuyor. Vangölü Elektrik fatura borç sorgulama işleminizi kurumun web sitesinden yapabileceğiniz gibi herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz. Müşterilerine 24 saat maksimuym kalitede, kesintisiz ve güler yüzlü hizmet sunulmasını sağlamaktadır. Vangölü Elektrik fatura borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için İşletme kodu ve ya abone numarasını bilmeniz gerekir. Bu bilgilere herhangi bir elektrik faturanız üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Güncel borç bilgileriniz ve ödenmemiş geçmiş dönem elektrik faturalarınız dakikalar içerisinde karşınızda olacaktır. Bu sayede zamandan ve enerjinizden tasarruf sağlamış olacaksınız. Vangölü Elektrik müşterileri fatura ödemelerini anlaşmalı bankalar, PTT yoluyla ve belirli ödeme merkezlerinden yapabilmektedirler.

Vangölü Elektrik fatura borç sorgulama ücretsiz online bir uygulamadır. Elektrik dağıtım ve perakende satış faaliyetleri alanında yapmış oldukları uygulamalar ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Vangölü Elektrik fatura borç sorgulama sistemi ile abonelerinin memnuniyetini kazanmaya çalışmaktadır. Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinde ikamet eden aboneler için geçerli olan bu sistem ile sizler de Vangölü Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Vangölü Elektrik Perakende Satış A.Ş Hakkında

Vangölü Elektrik, görevli elektrik tedarikçisi olarak Van, Bitlis, Hakkari, Muş illerinde hizmet vererek, mevcut bölgenin perakende satış çalışmalarını tamamen devir almıştır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen kararlar doğrultusunda VEDAŞ tarafından yürütülen dağıtım ve elektrik satış uygulamaları birbirinden ayrıştırılarak, yeniden dağıtım olarak VEDAŞ tarafından işlemler geçekleştirilmeye devam ettirilmiştir. Böylelikle VEPSAŞ tarafından perakende elektrik satış hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Mevcut görev bölgesinde yer alan ve serbest tüketici hakkına sahip olmayan elektrik abonelerine VEPSAŞ ulusal elektrik tarifelerinden satış hizmeti sunmaktadır. Vangölü EPSAŞ, serbest tüketici hakkına sahip olup da farklı elektrik tedarikçisinden elektrik temin etmeyen tüketicilere elektrik tedariği sağlamaktadır.

Gecikme Faizi

Gecikme faizi son ödeme tarihinden sonra günlük olarak faturaya eklenerek uygulanır. Son ödeme tarihinden sonra 5 iş günü içerisinde ödenmezse görevli elektrik şirketi tarafından tüketiciye ihbar gönderilir. Kesme ihbarı gönderildikten sonra 5 iş günü içerisinde elektrik verilmesi sonlandırılır. Bu durumda yapılacak elektriğinizi kendiniz bağlamamanız ve borcunuzu tüm gecikme faizi ile birlikte ödeyerek görevlilerin 2 iş günü içerisinde açmasını beklemeniz olacaktır.

Faturaya İtirazda Bulunma

Elektrik faturanıza itiraz için fatura kesim tarihinden sonra 1 yıllık süre içerisinde itiraz yapabilirsiniz. İtirazınızın en geç 15 günde elektrik tedarik şirketi tarafından sonuçlanması gerekmektedir. İtirazınızı Vangölü Elektrik Müşteri Merkezleri'nden dilekçe ile itiraz nedenizi detaylı olarak yazarak inceleme yapılmasını talep edebilirsiniz.

İtiraz sonucu tüketici haklı bulunursa

  • Tüketiciden fazla alınan tutar ya bir sonraki faturadan indirilir ya da nakit olarak 3 iş günü içerisinde ödenir.

İtiraz sonucu tüketici haksız bulunursa

  • Eksik ödenen bedel tüketiciden talep edilir, borcun tamamı ödenmediyse gecikme faiziyle birlikte ödenir.

Diğer Sayfalar