Trakya (TREPAŞ) Elektrik Faturası Ödeme

Trakya Trepaş  fatura sorgulama ve  ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrik faturası ödeme işlemlerinizi Trakya Elektrik’in Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde bulunan müşteri hizmetleri merkezlerinden yapabileceğiniz gibi online işlem merkezinden de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ödeme yapabileceğiniz Trakya Elektrik anlaşmalı bankalar da bulunmaktadır. Buradan dilerseniz otomatik ödeme talimatı vererek veya internet bankacılığı kullanarak Trakya Elektrik faturası ödeme işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Trakya Elektrik müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası Trakya Elektrik tüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Trakya Elektrik Fatura Sorgulama

Trakya Elektrik yenilikleri ve gelişmeleri en iyi takip eden ve uygulayan şirketin başında yer alıyor. Trakya Elektrik aboneleri güncel borç bilgilerini en hızlı şeklilde online olarak öğrenebilmektedirler. Trakya Elektrik müşterileri fatura bilgilerine 7/24 internet erişimini kullandığınız her yerden kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, faturalarınızı takip edebilirsiniz. Saniyeler içerisinde güncel borç bilgileriniz ve detaylarınız ekrana gelecektir. Trakya Elektrik müşterileri fatura ödemelerini anlaşmalı bankalar, PTT yoluyla ve kredi kartıyla yapabilmektedir. Sadece dönem borcunuzu değil, ödenmemiş diğer borçlarınızı da aynı ekranda görebilir, sonrasında ister dönem borcunuzu ister bütün geçmiş döneme ait borçlarınızı online işlemler sayfasından tek seferde ödeyebilirsiniz. TREDAŞ’ın teknik alt yapısı sayesinde birçok online hizmeti internet üzerinden yapılabilir hale getirmiştir. Uzun kuyruklar beklemeden, oturduğunuz yerden borç sorgulama Trakya Elektrik ile mümkün hale gelmiştir. Trakya Elektrik’in internet sayfasında fatura ödeme, borç sorgulama ve diğer fatura işlemleri hakkında bilgiler yer almaktadır Bu uygulama sayesinde yorulmadan, zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Trakya Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz.Trakya Elektrik fatura borç sorgulamada öncelikli olarak il seçimi yapılmalıdır. Daha sonra İşletme kodu ve ya abone numarasını girerek borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz.Trakya Elektrik fatura borç sorgulama ücretsiz bir uygulama olup Edirne, Tekirdağ, Kırklareli illeri için geçerlidir. Sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Trakya Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir konuda ve ya karşılaştığınız bir sorunda Trakya Elektrik müşteri hizmetlerini arayarak destek talep edebilirsiniz.

Trakya Elektrik A.Ş Hakkında

Trakya Elektrik, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli illerimizde hizmet vermekte olup, 01.01.2013 tarihinden itibaren TREDAŞ’dan ayrılmış ve yalnızca perakende elektrik satış hizmetini yürütmeye başlamıştır. Bölgenin elektrik dağıtım faaliyetlerini ise TREDAŞ devam ettirmiştir.

TREPAŞ, bölgenin görevli elektrik tedarikçileri olarak bölgedeki serbest tüketici olmayan abonelere ulusal elektrik fiyatlarından elektrik tedarik etmektedir. Son kaynak tedarikçisi unvanıyla ise farklı elektrik tedarikçisinden elektrik temin etmeyen abonelere perakende elektrik satış hizmeti vermektedir. Ayrıca TREPAŞ, bölgesindeki serbest tüketiciler de dahil olmak üzere tüm Türkiye’de serbest tüketici olan bütün elektrik aboneleri ile ikili anlaşma yaparak indirimli elektrik satışında bulunabilmektedir.

Nakit olarak elektrik faturası ödeme

  • Anlaşmalı banka şubelerinden
  • İlçelerde bulunan dilediğiniz PTT şubelerinin gişelerinden hiçbir ek ücret ödemeden
  • Trakya Elektrik yetkili ödeme noktalarından

Kredi kartı / banka kartı ile elektrik faturası ödeme

  • Anlaşmalı bankaların internet ve telefon bankacılığından
  • Kredi kartından ya da hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek
  • Edirne, Tekirdağ ve Kırklaerli ilçelerinde bulunan yetkili ödeme noktalarından

Trakya Elektrik Faturası Gelmedi

Elektrik sayacınızın okunma tarihi gelmesine rağmen henüz elinize ulaşmadıysa bunun birkaç nedeni olabilir. Güncel elektrik faturanız geldi fakat bulamıyorsanız geçmiş aylara ait bir elektrik faturasının üzerinde bulunan bilgilerle tüm fatura işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

O dönem için harcanan elektrik tüketiminin fatura düzenlemeye yetecek kadar yüksek olmaması sebebiyle de olsa güncel borcunuzdan haberdar olabilirsiniz. Bu borç bir sonraki dönem faturanıza yansıtılır.

Faturaya İtiraz Etme

Trepaş faturasında hata yapıldığını veya sayacın tüketim bilgisinin hatalı olduğunudüşünüyorsanız itiraz için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir:

Trepaş abone merkezlerinden birine başvurabilir yada 444 88 35 numaralı çağrı merkezinden konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Trakya Elektrik internet sitesinde anasayfaada yer alan "Online İşlemler" menüsünde "Talep, Öneri ve İtiraz" bölümünde karşınıza çıkan formu doldurabilirsiniz.

Fatura kesim tarihinden itibaren bir sene boyunca itirazda bulunabilirsiniz.

Gecikme Faizi ve Elektrik Kesintisi

Elektrik faturanızın güncel borcunu ödememeniz durumunda elektrik faturanızda yer alan son ödeme tarihinden sonra günlük olarak gecikme faizi uygulanır. Faturanız son ödeme tarihinten sonra 5 iş günü içerisinde tüketici tarafından ödenmezse ikinci ihbar firma tarafından gönderilir. İkinci ihbardan sonra 5 iş günü içerisinde ilgili yere elektrik enerjisi verilmesi durdurulur. Açtırmak için gecikme faizi ile birlikte tüm borç ödenmesi gerekmektedir. Görevliler imar bölgesine dahilseniz 2 iş günü içerisinde tekrardan enerji verilmesini sağlayacaklardır.

Diğer Sayfalar